Šogad rekonstruētajai Latgales keramikas vecmeistara Andreja Paulāna darbnīcai-ceplim, kas atrodas Raiņa muzejā „Jasmuiža", aprit 15 gadi.
8. un 9. augustā notiks keramikas cepļa kurināšanas un atvēršanas pasākums. Cepli kurinās TLMS „Rēzeknes apriņķa pūdnīki".
8. augustā keramiķi ar saviem apdedzināšanai sagatavotajiem māla traukiem piepildīs cepli un ap pusdienlaiku to iekurinās. Kamēr ceplis kurēsies, vakara gaitā būs iespēja aprunāties ar podniekiem, vērot cepļa kurināšanas procesu un ap pusnakti – lielo liesmu.
Tiks demonstrēta videofilma „A. Paulāna darbnīcas-cepļa atklāšana 1999. gada 2.-3. jūlijā". Par keramiķu darba rezultātu varēs pārliecināties 9. augustā, kad notiks vēl karsto, krāšņi glazēto trauku izņemšana. Būs iespēja darbus iegādāties.
Pirms cepļa atvēršanas notiks viktorīna – tiks uzdoti jautājumi par muzeju, Latgales keramiku, tās tapšanas niansēm, vēsturi, formām, glazūrām. Par pareizajām atbildēm varēs iegūt balvas. Viktorīnu vadīs atraktīvais podnieks Andris Ušpelis, muzicēs Aizkalnes sieviešu vokālais ansamblis.
Autore: INESE ELSIŅA