Vairāk nekā mēnesi Madonas katoļu draudzē kalpo seminārists Jānis Beļusovs. Jānim uzticēts vadīt svētceļnieku grupu, kas 7. augusta rītā no Madonas izies uz Aglonu. Ar šo uzdevumu noslēgsies seminārista prakse Madonas katoļu draudzē, lai pēc tam viņš turpinātu iesākto ceļu Garīgajā seminārā.
– Esmu beidzis Rīgas Garīgā semināra 1. kursu, – sarunā ar „Staru" pastāstīja 36 gadus sasniegušais Jānis Beļusovs. – Pats esmu nācis no Madonas puses – līdz piecu gadu vecumam dzīvoju Sarkaņu pagasta „Meldros". Pēc tam vecāki pārcēlās uz Rīgas rajonu pie Siguldas, pabeidzu Turaidas pamatskolu, vidusskolu absolvēju Rīgā. Visu skolas laiku biju sevis meklējumos, un brīdī, kad sadzirdēju Dieva aicinājumu, radās izvēle teikt „jā" vai „nē". Es atbildēju ar „jā". Redzēsim, kas no tā sanāks.
Uz jautājumu, vai Jānis ir dzimis kristiešu ģimenē, viņš atcerējās: – 12 gadu vecumā piespiedu labprātīgā kārtā man bija jākļūst par krusttēvu, līdz ar to nokristījos luterāņu baznīcā. Pēc tam biju vairāk vai mazāk praktizējošs kristietis luterāņu draudzē. Nevaru teikt, ka mana ģimene ir dziļi kristīga, tas faktiski ir mans uzdevums – būt ģimenē un radu lokā kā gaismas nesējam. Man ir vecāks brālis un māsa, viņiem jau ir ģimenes, katram pa diviem bērniem. Brālis ir ļoti labs celtnieks, māsa – laba pavāre, pagājušajā gadā kā Mālpils muižas šefpavāre māsa Aija Gabrāne kļuva par mūsdienu Latvijas garšas uzvarētāju. Ēst māku gatavot arī es. Ja jūs būtu atbraukuši uz pusdienlaiku, uzcienātu ar zupu.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 23.07.2014.
Autore: INESE ELSIŅA
DĀVJA VECKALNIŅA foto