Amatas novada Drabešu pagasta Apneros no 9. līdz 18. jūlijam rit nometne „Pie Sprīdīša", kurā pulcējušies 20 bērni no Latvijas novadiem un pilsētām, kā arī 30 bērni no dažādām mītnes zemēm.
Nometnē bērni daudz kustas, skrien, spēlē bumbu, peldas, makšķerē, piedalās spēlēs un rotaļās, dodas pārgājienā, veic nakts trasi un līdzdarbojas citās aktivitātēs. Īpaši nometnes rīkotāji lepojas ar to, ka sniedz sprīdīšiem nozīmīgas zināšanas ugunsnelaimes gadījumos, kā arī citos praktiskos un ar drošību saistītos jautājumos.
– Dzimtenes mīlestību un patriotismu bērniem nevar iemācīt, sēžot klasē, tie jāapgūst dabā, – ir pārliecināts nometnes vadītājs Aleksandrs Kalvāns. – Mūsu nometnei šovasar aprit 20 gadi (esam vecākā nometne Latvijā), un visus šos gadus pie nometnes dalībniekiem ir braukuši gan zemessargi, gan Nacionālo bruņoto spēku pārstāvji. Šogad Apneros viesojās Cēsu 27. kājnieku bataljona zemessargi, arī Nacionālo bruņoto spēku Cēsu instruktoru skolas jaunsargi. Zemessargi uzmanību pievērsa drošības jautājumiem: kā neapmaldīties, ja nokļūsti mežā, kā iekurt ugunskuru arī tad, ja nav sērkociņu, kā pārvarēt šķēršļus. Tās ir visai dzīvei noderīgas zināšanas, ko bērni iepazina un nekad neaizmirsīs.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 16.07.2014.
Autore: INESE ELSIŅA
Foto no nometnes arhīva