Nupat ir atsākušās ilgi gaidītās siltās vasaras dienas, līdz ar to –
arī peldēšanās sezona, kad karstākā laikā reģiona iedzīvotāji dodas uz tuvējām ūdenstilpnēm atveldzēties.
Diemžēl pie vienas no iecienītākajām madoniešu peldvietām, karjera ezera, jau atkal jāvēro kādu „varoņu" veikums – pilnībā izdemolēta sabiedriskā tualete. Protams, tas netraucē ļauties veldzējošai peldei vai atpūtai pie šī ezera, tomēr skumji apzināties, ka mūsu sabiedrībai, visticamāk, tieši jaunatnei, nav vērts veidot, izbūvēt neko jaunu, ja reiz tas tik un tā tiks nopostīts.
– Tā ir cīņa ar vējdzirnavām. Katru gadu ir vismaz divi trīs gadījumi, kad pie karjera ezera kaut kas tiek nodedzināts, nopostīts. Tā ir noticis gan ar koka tualeti, gan ģērbtuvēm, gan rotaļu laukumu, kas kādreiz atradās otrpus volejbola laukumam. Protams, sabiedriskā tualete jāatjauno, jo vieta ir atpūtnieku iecienīta. Taču būtu jāpadomā par citu risinājumu; iespējams, pat plastikāta pārvietojamo tualeti šie vandaļi pamanītos nodedzināt. Tāpēc prātīgāk būtu uzbūvēt ķieģeļu sabiedrisko tualeti; drīzumā šo jautājumu pārdomāsim un apspriedīsim, kā risināt, – komentēja Madonas pilsētas pārvaldnieks Guntis Ķeveris.
Jāpiebilst, ka karjera ezera teritorija nepieder Madonas novada pašvaldībai, bet gan vairākiem īpašniekiem. Madonas novada pašvaldības priekšsēdētājs Andrejs Ceļapīters atklāja: – Tomēr lielākā daļa ūdens un tai pieguļošās krasta joslas īpašuma karjera ezerā pieder Latvijas Valsts mežiem (LVM). Jau šobrīd gatavojam iesniegumu ar lūgumu nodot šo īpašumu lietošanā pašvaldībai, lai varētu veikt atpūtas rekreācijas organizēšanu, labiekārtošanu. Jau pirms vairākiem gadiem līdzīgā ceļā pašvaldība daudz paveica pie karjera ezera – pievilka elektrību, iekārtoja volejbola laukumu, veica citus darbus. Pēc līdzšinējām sarunām LVM Ziemeļlatgales mežsaimniecības vadībai arī šobrīd nav iebildumu mūsu iecerēm.
PLašāk lasiet laikrakstā STARS 11.07.2014.
Autore: LAURA KOVTUNA
DĀVJA VECKALNIŅA foto