Vasara ir spēku uzkrāšanas laiks, lai rudenī atkal sāktu ko jaunu vai turpinātu iesākto. „Ģitāristu sesijas" organizators Imants Pulkstenis izbauda vasaru un pamazām sāk gatavoties rudens sesijai, kas notiks skolēnu rudens brīvdienās no 26. līdz 31. oktobrim.
Septembrī Imants atsāks arī kursus ģitārspēles iesācējiem, ko aizvadītajā sezonā vadīja Pļaviņās, Jēkabpilī un Madonā.
Ideja mācīt ģitārspēli
– Reiz aizbraucu uz Rīgu pie Muroveja (pazīstamais basģitārists Aleksandrs Sircovs. – Aut.) un redzēju, ka pie viņa ir atnācis skolnieks, – impulsu organizēt ģitārspēles apmācību atcerējās Imants. – Murovejs toreiz izmeta repliku, ka neviens negrib darboties ar iesācējiem, jo rezultāts nav ātri redzams – tālāk par pirmo līmeni ģitārspēlē tiek labi ja desmit procenti. Toreiz nodomāju – ja es būtu profesionāls ģitārists, kurš beidzis augstskolu Amsterdamā, Londonā vai Rīgā, ar iesācējiem patiešām laiku netērētu. Tomēr skolots ģitārists neesmu, tā drīzāk ir mana sirdslieta, un, tā kā man ir pedagoga izglītība, varu šo lietu darīt. Tā nu kopš pagājušā rudens sāku mācīt ģitāras spēli interesentiem Pļaviņu mūzikas skolā. Tās ir apmācības iesācējiem, un ģitāristu šūniņu vadu arī Jēkabpilī, kur strādājām mūzikas skolas telpās. Savukārt Madonā darbojāmies kultūras nama ēkā, pēdējās nodarbībās pirms sezonas noslēguma strādājām telpās Saieta laukumā 1.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 04.07.2014.
Autore: INESE ELSIŅA
Foto no personiskā arhīva