Kā jau „Stars" rakstīja, jūnijā, tieši pirms Līgo svētkiem, Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas un Madonas slimnīcas glābējsilītēs tika ievietoti trīs bērniņi – visi trīs puisīši.
Madonā tas bija pirmais bērniņš, ko ievietoja glābējsilītē, kas tika izveidota ar P. Avena labdarības fonda „Paaudze" atbalstu 2012. gada oktobrī.
Jau sarunā ar Madonas novada bāriņtiesas priekšsēdētāju Inetu Stasjuli tūlīt pēc šī notikuma izskanēja doma, ka mazuļiem ar nonākšanu jaunā ģimenē nebūs problēmu un tas varētu notikt jau tuvākajā laikā. To apstiprina arī trešdien saņemtā informācija no Labklājības ministrijas, ka visiem trim mazuļiem adoptētāji ir atrasti. Adoptētāji ir gandarīti un šobrīd gatavojas bērnu nonākšanai ģimenē. Plānots, ka šīs nedēļas laikā ārstniecības iestādes bērnus izrakstīs un atbilstoši bāriņtiesu pieņemtajiem lēmumiem bērni jau šajā nedēļas nogalē nonāks adoptētāju pirmsadopcijas aprūpē un uzraudzībā.
LM izsaka pateicību ārstniecības iestāžu personālam par bērnu aprūpi un atbalstu adoptētājiem.
Vienlaikus LM atgādina, ka sociālo palīdzību iespējams saņemt dzīvesvietas pašvaldības sociālajā dienestā, kur speciālisti sniegs palīdzību un atbalstu nepieciešamā pakalpojuma saņemšanā.
Autore: BAIBA MIGLONE