Baltie loki Madonas parkā
Cesvaine ziemā
Meža taka Madonas apkārtnē
Madonas novada ezeri un lauki
Cesvaines pils
Reklāma — × 150 px

Jaunā ēka kā skaista sapņa piepildījums

Redakcija

Autors • 04.07.2014.

Jaunā ēka kā skaista sapņa piepildījums
Burtu lielums

Rudenī paliks četri gadi, kopš Jumurdas pagasta pārvalde pārcēlās uz jaunuzcelto ēku Jumurdas ezera krastā. Jau toreiz, piedaloties tās svinīgajā atklāšanā, radās pārliecība, ka jaunās telpas būs liels ieguvums ne tikai darbiniekiem, kas šeit ikdienā strādās, bet arī visiem pagasta iedzīvotājiem. Turklāt nostiprinājās arī ticība, ka, ja jau pēc administratīvi teritoriālās reformas pabeigšanas un novadu izveidošanas Latvijā tādā mazā pagastā kā Jumurda (to kā savu dzīvesvietu deklarējuši tikai 295 iedzīvotāji) tiek uzcelta jauna administratīvā ēka, tad jau arī pagasta pārvalde turpinās pastāvēt un iedzīvotājiem sniegtie pakalpojumi neattālināsies.

Jāteic, ka doma doties uz Jumurdas pagastu, lai pārliecinātos, kā tiek apdzīvota 2010. gada 17. novembrī atklātā skaistā pārvaldes ēka, bija jau gadus divus – katrā ziņā vēl labu laiku pirms telefonzvana redakcijai ar aicinājumu uzrunāt Jumurdas pagasta pārvaldes vadītāju Agitu Opincāni, kas jau vairākus gadu desmitus esot pagasta „dvēsele ". Lielā mērā pateicoties tieši viņai, Jumurdas pagastā daudz kas notiekot joprojām un iedzīvotājiem esot sava „saliņa", uz kurieni atnākt, ja ir vajadzīga kāda palīdzība vai vienkārši gribas sirdi izkratīt.

Uzlabojušies darba apstākļi
Savukārt Jumurdas pagasta pārvaldes vadītāja Agita Opincāne tiekoties uzsvēra, ka viņai ir stipra komanda, kur katrs zina savus pienākumus un tos veic ar lielu atbildību. Viņa pauda gandarījumu, ka darba apstākļi ir būtiski uzlabojušies visiem darbiniekiem, kas te strādā.
– Telpas ir plašas un gaišas, un vispār šī jaunā ēka tādam mazam pagastam kā Jumurda ir kā pasaka. Lēmumu par tās celšanu pieņēmām kopīgi, to atbalstīja gan Ērgļu novada dome, gan pagasta iedzīvotāji. Pirms tam rīkojām sapulci, aicinājām jumurdiešus būt aktīviem un paust savu viedokli, kā labāk izmantot sakarā ar apvienošanos Ērgļu novadā piešķirtos 200 000 latu. Nolēmām, ka Jumurdas ezera krastā celsim savu jauno māju, bet daļu naudas atstāsim ūdenssaimniecības sakārtošanai. Esam ļoti priecīgi, ka mums tagad ir tāda ēka, ko var salīdzināt ar skaista sapņa piepildījumu, it īpaši atceroties, kādā saspiestībā mums bija jāstrādā iepriekš, – akcentēja Agita Opincāne.
Jaunajā ēkā var sastapt pārvaldes vadītāju Agitu Opincāni, lietvedi uzskaitvedi Ēriku Purviņu, kultūras darba organizatori Initu Lapsu, te atrodas arī Jumurdas bibliotēka un iedzīvotājus pieņem Jumurdas feldšerpunkta ārsta palīgs (feldšere) Baiba Feodorova, kā arī reizi nedēļā ir iespēja konsultēties ar novada lauku attīstības konsultanti Diānu Suščenko.

Gleznains skats
Arī Jumurdas bibliotēkas vadītāja Velga Birkenšteina, vaicāta par jaunajām telpām, pauda pagasta pārvaldes vadītājai līdzīgu viedokli.
– Darba apstākļus – kādi bija iepriekš un ir tagad – nevar pat salīdzināt. Gleznainais skats uz Jumurdas ezeru jau vien ir ko vērts! Kā daži saka, man par to būtu pat jāpiemaksā, bet tad arī es piebilstu, ka jāmaksā būtu visiem, kas uz to skatās, – uzsvēra Velga Birkenšteina. Viņa bibliotēkā strādā jau 21 gadu.

Plašāk lasiet laikrakstā STARS 04.07.2014.

Autore: ŽEŅA KOZLOVA

AGRA VECKALNIŅA foto

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px