Madonas novada ezeri un lauki
Meža taka Madonas apkārtnē
Baltie loki Madonas parkā
Cesvaine ziemā
Cesvaines pils
Reklāma — × 150 px

Domes sēžu ierakstīšana audioformātā

Redakcija

Autors • 27.06.2014.

Burtu lielums

Saeima līdz 2015. gada 1. jūlijam jeb par gadu pagarināja termiņu, no kura obligāti jānodrošina domes sēžu ierakstīšana audioformātā un tā ievietošana pašvaldības mājas lapā internetā. Viedokli, vai, ņemot vērā, ka līdz likuma normas stāšanās spēkā bija palikušas vairs aptuveni pusotras nedēļas, bija sagatavojušies sēžu ierakstīšanai audioformātā, lūdzu izteikt Madonas novada pašvaldības izpilddirektoru Āri Vilšķērstu un Lubānas novada domes priekšsēdētāju Tāli Salenieku.

Var ierakstīt jau tagad
– Domes sēžu ierakstīšanai mēs esam gatavi. Esam iegādājušies nepieciešamo aparatūru ap 2000 eiro vērtībā – labas kvalitātes diktofonu (ap 400 eiro), pa vienam mikrofonam uz katriem diviem deputātiem, mikrofonu sēdes vadītājam, ar kuru būs iespējams atslēgt runātājus, ja kāds aizrunāsies un neievēros noteikto reglamentu, arī programmas, lai no ieraksta varētu izņemt ar likumu aizsargājamos personu datus, – atzīmē Āris Vilšķērsts. – Katrs jautājums tiks ierakstīts atsevišķā failā, un galarezultāts mājas lapā būs tāds, ka pie katra izskatītā jautājuma būs tā ieraksta daļa, kas attieksies tikai uz konkrēto jautājumu, līdz ar to obligāti nebūs jāklausās viss sēdes ieraksts, lai nonāktu līdz jautājumiem, kuri konkrēti interesē.

Bijām sagatavojušies
– Varam teikt, ka tam bijām jau sagatavojušies un nepieciešamo aprīkojumu sapirkuši. Vienu sēdi arī pamēģinājām ierakstīt. Taču ir arī dažas neskaidrības, it īpaši attiecībā uz personu datu aizsardzības nodrošināšanu – ko drīkstam izpaust, bet ko ne, – uzsver Tālis Salenieks. – Atklāts ir jautājums, cik vispār ir lietderīgi veikt sēžu ierakstu audioformātā. Nekādu noslēpumu jau nav bijis arī tagad, un arī līdz šim tās ir bijušas atklātas – kam interesē, tas var nākt un klausīties, tāpat to lēmumi ir publiski pieejami – gan pašvaldības mājas lapā, gan avīzē „Lubānas Ziņas". Pēc šī jauninājuma ieviešanas nedaudz sarežģīsies sēdes vadīšana. Tādās mazās pašvaldībās kā Lubāna cits citu jau labi pazīst. Arī deputātiem, lai uzstātos debatēs, pietiek pacelt roku, bet tagad viņi būs jāsauc vārdā un uzvārdā. Citādi cilvēks no malas, klausoties ierakstu, nevarēs saprast, kurš ko teicis un kā balsojis. Pēc balss katru deputātu jau visi neatpazīs. Pieļauju divus variantus. No vienas puses – šo iespēju, lai spēlētu uz sabiedrību, aktīvi izmantos opozicionāri, bet – no otras puses – sēdēs mazāk būs diskusiju, jautājumi pārsvarā tiks apspriesti komitejās, bet domes sēdes pārvērtīsies par formāliem balsojumiem. Un vēl ir liels jautājums, cik daudz būs to cilvēku, kas datorā klausīsies sēžu ierakstus.

Autore: ŽEŅA KOZLOVA

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px