OŠUPES pagastā, Oskara Kalpaka dzimtas mājās „Liepsalas", no 16. līdz 20. jūnijam izvietojusies telšu pilsētiņa, jo te notiek Latvijas jaunsargu nometne, kurā piedalās ap 350 dalībnieku un viesu.
Nometni vada 305. jaunsargu vienības instruktors Juris Gedušs un Aizsardzības ministrijas Rekrutēšanas un jaunsardzes centra Jaunsardzes departamenta Jaunsardzes 2. novada nodaļas vadītājs Juris Lelis. Šovasar vairāk nekā 2000 jaunsargu piedalīsies 32 nometnēs visā Latvijā, bet visvairāk jaunsargu rūdījumu, prasmes un iemaņas pieredzējušu instruktoru vadībā apgūst „Liepsalās".
Himnai skanot, „Liepsalu" centrā 16. jūnijā tika pacelts valsts karogs, lai turpmākajās dienās ikviens no zēniem un meitenēm iestātos par savu zemi, tās pamatvērtībām, mācītos būt biedrisks, izpalīdzīgs, veikls. Pirmajā dienā nometnes dalībnieki guva plašu ieskatu „Liepsalu" kompleksā. Īpaši viesi ir Kosovas misijas dalībnieki. Notika patriotisko dziesmu konkurss, dažādas militāras stafetes un aktivitātes.
Daudz uzmanības tiek veltīts patriotismam, vērtējot arī Latvijas okupāciju 1940. gada 17. jūnijā.
Oskara Kalpaka piemiņas fonda pārstāve Edīte Zaube uzsvēra, ka ieguvējas ir visas skolas, kur ir izdevies noturēt jaunsargu kustību, arī Lubānas vidusskola, Degumnieku pamatskola, Meirānu Kalpaka pamatskola u. c.
Autore: IVETA ŠMUGĀ