Jau trešo gadu 11. novembra krastmalā, svinot grandiozos Rīgas svētkus „Līgosim krastmalā!", līdz pat rīta gaismai klātesošos sasildīs un priecēs SIA „Madonas amatniecības biedrība" veidotie Jāņu ugunskuri.
Kā pastāsta biedrības pārstāvji Māris Dolbe, Ivars Zadarožnajs un Ivars Počs, kuru pamata darbavieta ir SIA „Madonas guļbūve", 23. jūnijā ikviens interesents ir aicināts kopīgi līgot pie madoniešu veidotajiem ugunskuriem: – Varbūt kāds vēl nav izlēmis, ko Jāņu naktī darīt, vai varbūt ir madonieši, kas strādā Rīgā un netiks uz pasākumu Madonā. Tad nu visi droši var doties uz krastmalas pasākumu, kurā piedalīsimies arī mēs.
Sprakšķot skujkoku guļbaļķu pagalēm, kas vāktas tepat Madonas apkaimē, noteikti izdosies sajust Jāņu nakts burvību. Un, lai gan abi ugunskuri, kas tiks izvietoti krastmalā uz ceļa braucamās daļas, ir ievērojama augstuma, to būvētāji ir kārtīgi padomājuši par drošību.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 20.06.2014.
Autore: LAURA KOVTUNA
Foto no personiskā arhīva