Jūnija sākumā aizritēja Madonas pilsētas svētki, tajos pirmo reizi piedalījās arī pārstāvji no Boržomi rajona Gruzijā, ar kuru Madonas novads pērn noslēdza sadarbības līgumu.
Ar savu priekšnesumu svētkus krāšņoja Boržomi tautas deju ansamblis „Ferhisi". Diemžēl Boržomi pašvaldības pārstāvjiem ierasties uz svētku sākumu patraucēja Boržomi notikušais kalnu nogruvums.
Kopējās intereses
Ar smaidošajiem Boržomi pilsētas mēru Dmitriju Beridzi un Boržomi pašvaldības padomes priekšsēdētāju Besiku Kurdadzi tikāmies pagājušajā otrdienā „Stara" redakcijā, kur viņi gan dalījās savos iespaidos par Madonas novadu, gan pastāstīja par iespējamu tālāko sadarbību.
– Madonā neesam pirmo reizi. Pēc tam, kad Boržomi pilsētas svētkos bijām parakstījuši oficiālo sadarbības līgumu, vairāki Boržomi pašvaldības administrācijas pārstāvji Madonu apmeklēja novembrī. Jau toreiz pamanīju, cik pie jums ir skaisti un klusi, cik draudzīgi ir vietējie ļaudis. Apskatījām arī vairākus pašvaldības infrastruktūras objektus – sporta centru, biatlona trasi, skolas, kā arī bērnudārzus. Jāpiebilst, ka Gruzijā šobrīd noris bērnudārzu reforma – kopš šā gada sākuma tie pieejami bez maksas. Pēc jūsu bērnudārzu apskates secināju, ka tad, kad paši uzbūvēsim jaunu dārziņu, labprāt pārņemtu daudzus no jūsu labākajiem piemēriem, – minēja Dmitrijs Beridze.
Besiks Kurdadze piebilda, ka Boržomi, parakstot līgumu, nevēlējās, lai sadarbība paliktu vien kā uz papīra uzrakstīta formalitāte.
– Spērām pirmos soļus. Uz Madonas pilsētas svētkiem atbrauca mūsu deju ansamblis, taču pie tā netaisāmies apstāties. Kopēju sadarbību varam rast gan tūrisma, gan uzņēmējdarbības jomā, taču līdz tam aicinu Madonas kolektīvus apmeklēt Boržomi svētkus, kas norisināsies augustā, – to, ka sadarbību nepieciešams attīstīt arī turpmāk, uzsvēra Besiks Kurdadze.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 18.06.2014.
Autors: EGILS KAZAKEVIČS
AGRA VECKALNIŅA foto