MURMASTIENES pagastā maija beigās, jūnija sākumā ir uzsākta zāles pļaušana un lopbarības gatavošana.
To apstiprināja Varakļānu novada lauku attīstības konsultante Janīna Grudule: – Zāle šogad aug pa stundām, nevis dienām, un arī pie mums lauku saimniecībās, kur tur lopu ganāmpulkus, jau aktīvākie saimnieki pļauj zāli un gatavo ne tikai zāles rulonus, bet arī skābbarību tranšejās. Zāles lopbarību sākuši gatavot ZS "Laduži", ZS "Rutki", ZS "Viktorīši" u. c. ZS "Laduži" saimnieks Aldis Strods pastāstīja: – Zāli sākām pļaut kā katru gadu – 28. maijā. Zāles kvalitāte maijā bija laba, bet tagad zāle jau ir pāraugusi. Pagaidām no pirmā pļāvuma ir sagatavota viena tranšeja un 20 ruļļi, bet tā ir tikai viena piektā daļa no vajadzības.
Uz jautājumu par to, vai vairāk gatavo ruļļus vai skābbarību tranšejās, saimnieks atklāja, ka priekšroku dod barības gatavošanai tranšejās.
Autore: IVETA ŠMUGĀ