LIEZĒRES pagastā šodien, 6. jūnijā, pulksten 15 notiek ģerboņa svētki un jaunā pagasta ģerboņa prezentācija. 15. maijā Rīgā, Melngalvju namā, notika Ģerboņu svētki, kur Valsts prezidents Andris Bērziņš svinīgi pasniedza jauno ģerboni arī Liezēres pagastam. Savukārt 6. jūnijā to prezentēs pagasta iedzīvotājiem.
– Ģerboņa autori ir Ilze Lībiete un Jānis Ivanovs. Šos māksliniekus mums ieteica Heraldikas komisija, jo viņiem ir liela pieredze ģerboņu veidošanā. Ģerbonī uz zila fona ir attēlota zelta govs un sudraba upe, kas simbolizē piena upi. Nebija jau nemaz viegli rast kopsaucēju, ko tad īsti ģerbonī attēlot. Vēl 2006. gadā Liezēres pamatskolā bija izsludināts konkurss, kura mērķis bija izveidot Liezēres pagasta ģerboni, attēlojot tajā mūsu pagastam raksturīgāko. Izvērtējot visus priekšlikumus, izkristalizējās, ka mūsu pagastā lielākā daļa zemnieku nodarbojas ar piena, gaļas lopkopību, jo, ja jautā, kas tad mūsu pagastu raksturo – tie ir skaistie pakalni, ezeri, mūsu zemnieki, tāpēc arī šāda ģerboņa izvēle, lai gan priekšlikumi un ierosinājumi, protams, bija dažādi, – atzīst pagasta pārvaldes sekretāre Līga Kauliņa.
– Piektdien tiks arī atklāta fotoizstāde „Viena diena Liezēres pagastā II". Jau otro gadu organizējām fotoakciju, kurā dokumentējām vienu dienu pagasta dzīvē. Šogad tas bija 4. maijs – Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas diena. Izstādei izvēlētas ap 30 fotogrāfiju, kuru autori ir pagasta iedzīvotāji. Fotoattēlos redzams 2014. gada 4. maijs Liezēres pagastā – dabasskati, cilvēki, svētku noskaņa. Katrā ziņā šogad atsaucība un interese par fotoakciju bija lielāka nekā iepriekšējā gadā, tāpēc plānojam šo tradīciju turpināt, – stāsta pagasta pārvaldes kultūras darba organizatore Lelde Pieta.
Autore: BAIBA MIGLONE