Baltie loki Madonas parkā
Madonas novada ezeri un lauki
Cesvaine ziemā
Cesvaines pils
Meža taka Madonas apkārtnē
Reklāma — × 150 px

Šodien vārda dienu svin Ingrīdas, Ardi

Redakcija

Autors • 06.06.2014.

Šodien vārda dienu svin Ingrīdas, Ardi
Burtu lielums

Esmu cesvainiete un visu apzinīgo mūžu esmu ar to lepojusies, – teic INGRĪDA EVARDSONE. – Cesvaines vārds manī raisa asociācijas ar burvīgu, sakoptu mazpilsētu pašā Latvijas vidienē, ar neatkārtojamo, teiksmām apvīto Cesvaines pili, ar brīnišķīgo skolas laiku tajā. Tas, ko nozīmē mācīties pilī, tā īsti ir saprotams vien tiem, kuri to paši piedzīvojuši.

Mans skolas laiks ir bijis ļoti veiksmīgs, jo man bija iespēja mācīties pie Cesvaines vidusskolas vislabākajiem skolotājiem. Ar pateicību vienmēr atceros savas audzinātājas – skolotājas Veltu Viču, Zentu Šulci, Mirdzu Bērziņu – un arī priekšmetu skolotājus – Jūsmu Lindi, Hariju Šulcu, Annu Kušķi, Naniju un Jāni Stočkas, Leonu Baueru, direktoru Artūru Viču, Ilgu un Ivaru Holstus. Droši vien tas ir arī viņu nopelns, ka savu mūža profesiju esmu saistījusi ar skolu.
Esmu skolotāja, un man šis darbs ļoti patīk. Strādāt skolā nav viegli, bet man līdz šim ir laimējies, jo visi mani skolēni ir vislabāko vecāku vislabākie bērni. Attiecības ar skolēniem un vecākiem veidoju uz cieņas, godīguma un sapratnes pamatiem. Taču tas nenozīmē, ka ikdienā nevajadzētu risināt dažādas problēmas. Tomēr ik rītu uz darbu dodos ar prieku, jo darbs skolā ir mana dzīve, un dzīve skolā saistās ar jaunību, ar īpašu laika ritējumu, ar skaļiem starpbrīžiem, ar skolēnu smaidiem un labrītiem, ar skanīgiem koncertiem, ar ziedošiem izlaidumiem… Skola uzliek milzīgu atbildību vienmēr būt gatavam mācīt, paskaidrot, vērtēt, palīdzēt, atkārtot, atrast, pārbaudīt, parādīt, arī piedot.
Piederu pie skolotājiem, kuriem savas skolas labā slava un gods ir ļoti svarīgs. Ikdienas darbā patīk izmēģināt jaunas lietas, prieku sagādā darbošanās dažādos starptautiskajos projektos. Esmu priecīga, ja varu kolēģiem un skolēniem palīdzēt. Tā kā pēc horoskopa esmu Jaunava, mīlu visu lietu skaidrību un kārtību. Es joprojām mācos, jo man patīk būt procesā, – atzīst skolotāja.
Kad iejautājos par vārdu, Ingrīda teic, ka par to ir pateicīga tēvam: – Ingrīda ir garš un nopietns vārds. Arī es pēc rakstura esmu nopietna, atbildīga, uzticama un nosvērta. Mīlu labu humoru. Dzīvoju pēc Šekspīra principa: „Mīli visus, uzticies dažiem, pāri nedari nevienam!"
Esmu romantiķe un joprojām sapņoju par princi baltā zirgā, kas atjās pie manis un uzdāvinās biļeti uz Johana Štrausa mūzikas koncertu Vīnē. Gudrie saka – ja sapņiem tic, tad tie piepildās. Cerēsim!
Sveicinu visas zināmās un nezināmās Ingrīdas mūsu kopīgajos vārda svētkos! Daudz ziedu, sauli debesīs un jauku kopābūšanu!

Autore: BAIBA MIGLONE

Foto no personiskā arhīva

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Reklāma — × 150 px