Beidzamajā laikā arvien biežāk dzirdam radio un redzam televīzijas raidījumos, piem., „Sastrēgumstunda", izskaidrojumus no politiķiem saistībā ar tā saucamajām legālajām narkotikām – spaisu.
Visi viņi, sākot ar iekšlietu ministru Rihardu Kozlovski, uzskaita, ka nav tāda likuma, ar kuru varētu vispār aizliegt tirgot šo briesmīgo ķimikāliju apsmidzināto zāli. Katru dienu, visbiežāk pēc brīvdienām, ziņu raidījumos redzam slimnīcas palātās gulošos, nākotnē nāvei nolemtos jauniešus. Dienā saindējušos skaits dažkārt sasniedz 6-7. Ārsti, neslēpjot detaļas, stāsta par pacientu neadekvāto uzvedību. Nedzirdam, ka kāds no „legālajiem slepkavām" būtu tiesāts. Vienkāršā tauta līdz šim nezināja, ka patiesībā valdība jau gadiem mokoties ar šiem „legālajiem slepkavām". Tikai 2. aprīļa raidījumā „Sastrēgumstunda" uzzinājām, ka kaut kas tiek darīts. Laikam iepriekš, kad mirušo un pārdozējušo skaits nebija tik liels, to varēja ignorēt. Izklausās gandrīz smieklīgi, ka šīs narkotikas par nelegālām varēja noteikt tikai tad, kad to lietotāji saindējušies nonāca slimnīcā.
Mans viedoklis ir, ka visas legālās nāves tirgotavas bez ilgas domāšanas un tiesas procesiem, vēl jo vairāk – zinot mūsu tiesu un prokuroru lielo aizņemtību, ir jālikvidē un to īpašnieki jāiesēdina cietumā. Tikai šāda bezkompromisu cīņa palīdzēs nosargāt mūsu bērnu veselību un dzīvību.
Lauku skolās skolotājiem un klases audzinātājiem būtu biežāk jārunā ar skolēniem par to, kādu ļaunumu nodara narkotikas, kā arī jāinteresējas, ko skolēni dara ārpus skolas.
Sekas mūsu valsts nolaidībai un nespējai efektīvi cīnīties ar narkotiku tirgoņiem būs visas tautas ciešanas, ko radīs sagandētā bērnu dzīve.
Autors: ĀRIJS MŪRMANIS,
pensionārs