Laikrakstā „Stars" iepriekš esam rakstījuši par daudziem lasītāju aktualizētiem jautājumiem saistībā ar sakoptību Madonā. Priecē, ka katrai ierosmei ir bijusi atsaucība no Madonas pilsētas pārvaldes puses.
Kā pastāstīja Madonas pilsētas pārvaldnieks Guntis Ķeveris, ir cerība, ka jau šonedēļ paspēs labiekārtot bērnu rotaļu laukumiņu Upes ielā, kur jau ir savestas iekārtas. Arī kāpnītes, par kuru stāvokli iedzīvotāji sūdzējās pavasarī, uz pilsētas svētkiem būšot savestas kārtībā.
Tāpat daudzi noteikti ir pamanījuši un novērtējuši puķu dobes vairākās Madonas vietās. Krāšņākā noteikti ir Blaumaņa iela, kur atraitnītes un samtenes sastādītas pie katra otrā kociņa, kā arī liela puķu dobe ar stilizētu rakstu iekārtota pretim Jāņa Norviļa Madonas mūzikas skolai.
– Diemžēl ir kāds vai kādi, kas jau paguvuši šo darbu sabojāt, nozogot ap 20 puķu stādu. Zīmīgi, ka tie nav bijuši vienkārši vandaļi, kas puķes būtu izspārdījuši vai izmīdījuši, bet gan stādiņi ir rūpīgi izrakti, acīmredzot, lai tos pārstādītu savā puķu dobē. Žēl, ka citu cilvēku cītīgo darbu kāds izposta. Tāpēc gribētos lūgt sabiedrības atbalstu, lai ziņo, ja redz šāda veida rīcību. Kā izskatās, kamēr netiek pieņemti attiecīgi mēri, cilvēki paši neaizdomājas, ka rīkojas nepareizi, – uzsvēra Guntis Ķeveris.
Jāpiebilst, ka līdzīgus vārdus varētu attiecināt uz jebkuru citu situāciju, kad kāds, garlaicības vai mantkārības dzīts, izposta vai piesavinās visu iedzīvotāju priekam veltīto. Jāsaprot, ka katrā vietā pa videokamerai vai policistam nolikt nevar, taču iedzīvotāji, ja vien mana ko aizdomīgu, droši var ziņot novada kārtībniekiem vai policijas darbiniekiem, lai apstākļi tiktu pārbaudīti. Diez vai vēlamies nonākt tādā situācijā, kad pilsētā neko jaunu nevar veidot vai uzstādīt, lai tikai kāds to neizdemolētu.
Autore: LAURA KOVTUNA