Maija nogalē kāda lasītāja laikrakstam „Stars" dalījās neizpratnē par nesakoptību Madonas pilsētas kapos: – Nekad nav bijusi tik pāraugusi zāle, nekas nav pļauts. Ir būts citos (piemēram, Vistiņlejas) kapos, kur ne tikai ir sakopts, bet arī savesta smilts, ir ķerra, ar ko smilti vadāt.
Sazinoties ar Madonas pilsētas pārvaldnieku Gunti Ķeveri, noskaidrojām, ka pļaušanas darbi Madonas pilsētas kapsētā norisinājās pagājušajā nedēļā.
– Šobrīd teritorija kapsētā jau ir appļauta. Pirmā pļaušana kapsētā mums parasti arī ir ap šo laiku, tomēr jāatzīst, ka šogad zāle saauga ļoti strauji. Citus gadus šis brīdis bija pilnīgi pietiekams pļaušanai, šopavasar zāle jau krietni pārauga. Tomēr darbus plānojam, ņemot vērā arī izmaksas, jo tas nav lēti. Turklāt iepriekš arī cītīgi tika strādāts pie teritoriju appļaušanas pašā pilsētā, nevarējām vien tikt galā, cik strauji bija saaugusi zāle, – komentēja Guntis Ķeveris. Jāsecina, ka šobrīd kapsēta kopumā ir sakopta; pilsētas pārvaldnieks vien piebilda, ka turpmāk arī kapu pārzinei cītīgāk būtu jāapļauj kapu iekšējās taciņas, kur bez trimmeriem var iztikt. Savukārt šonedēļ pļaušanas darbi notiks Madonas estrādē, lai to sakoptu pirms Madonas pilsētas svētkiem, bet vienlaikus arī – zāle nepaspētu ataugt.
Jautāts, kad pilsētas kapsētā tiks atvesta smilts kapu kopiņu apkopšanai, Guntis Ķeveris atbildēja:
– Jūlija vidū būs viena, divas kravas smilts, bet to vairāk savedīsim īsi pirms kapusvētkiem jūlija beigās. Diemžēl šādu sistēmu ir vajadzējis ieviest iepriekšējo gadu pieredzes dēļ. Lai vai cik kravu smilts vedām (pagājušajā gadā pat 10 lielās karjera mašīnas atveda smilti), tā pazuda divu dienu laikā, jo ir cilvēki, kuri bezkaunīgi piebrauc ar piekabēm un smilti aizved uz savām mājām.
Autore: LAURA KOVTUNA