Lai gan bez ierastās lentes griešanas, Madonas novada dzimtsarakstu nodaļā beidzot svinīgi atklāta laulību ceremoniju zāle – aizvadītajā sestdienā, 24. maijā, tur notika pirmās kāzas.
Jaunlaulātie Edijs un Gita (dz. Zablocka) Dzeņi no Ļaudonas ir pāris kopš 2012. gada augusta. Edijs Dzenis atzīst: – Kad vajadzēja izlemt, kur laulāsimies, uzreiz zinājām, ka tas būs Madonā. Ārpus telpām negribējām laulāties, jo nevar jau paredzēt laikapstākļus. Ar savu izvēli esam apmierināti, telpas ir ļoti skaistas.
Laulību ceremoniju zāle paredzēta tieši kāzām ar lielāku viesu skaitu. Tā arī jaunlaulātie bija ielūguši ap 40 viesu – ģimenes locekļus un draugus, kas sabrauca gan no tuvākās apkārtnes, gan tālienes – Norvēģijas, Zviedrijas. – Tur dzīvo un strādā daži draugi, – piebilst Gita Dzene.
Savukārt jaunajā dzīvē pāri ievadīja Inga un Gatis Barbani; zīmīgi, ka arī viņu laulību apliecība savulaik bijusi pirmā: – Kad mēs 1996. gada novembrī laulājāmies Ļaudonā, kāzu apliecības numurs bija „1". Tātad arī mēs savā ziņā esam pirmrindnieki. Tā kā Ļaudonā tagad vairs nelaulā, protams, pirmā izvēle jaunajiem bija par Madonas dzimtsarakstu nodaļu.
Jāpiekrīt, ka dzimtsarakstu nodaļas telpas nu ir ieguvušas jaunu un modernu elpu, taču svarīgākais – ka beidzot ir konkrēta un tik svarīgam brīdim piemērota vieta, kur pārus svinīgi sareģistrēt. Kā tagad secina dzimtsarakstu nodaļas vadītāja Vineta Lamberte, tas prasījis aptuveni 10 gadu, lai tiktu rekonstruēta dzimtsarakstu nodaļa. Un, lai gan sākotnēji bijis plānots, ka uz rekonstruēto kultūras nama piebūvi varēs pārvākties jau 2010. gada sākumā, sakarā ar ieilgušajiem būvdarbiem šis termiņš tika krietni atvirzīts.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 30.05.2014.
Autore: LAURA KOVTUNA
AGRA VECKALNIŅA foto