Skolotāju bezmaksas digitālajā apmācību programmā „Samsung Skola nākotnei" uzvarēja Rīgas 6. vidusskolas skolotāji.
Viņi ieguva 10 000 eiro jaunākajām tehnoloģijām savai skolai. Papildu balvas tehnoloģiju iegādei ieguva arī Zemgales vidusskolas un Dobeles Valsts ģimnāzijas skolotāji. Pirmajā desmitniekā bija arī Madonas pilsētas 1. vidusskolas skolotāji.
Pēc mācībām „Samsung Skola nākotnei" programmā par 30% palielinājusies skolotāju digitālā kompetence, un apmēram 45% skolotāju atzīst, ka nodarbībās ir iegūta pārliecība par savām prasmēm darbā ar informācijas un komunikācijas tehnoloģijām. Tagad viņi spēj daudz mērķtiecīgāk tās izmantot mācībās un veiksmīgāk realizēt radošās idejas.
Trešā daļa skolotāju atzīst, ka ar mūsdienu tehnoloģiju palīdzību skolēni labāk izprot apgūstamo vielu. Tviterī mācot „Mērnieku laikus" vai vācu valodu vai tiešsaistē pētot kosmosu fizikā, skolēnus var vairāk iesaistīt stundu norisē, un viņiem mācību viela šķiet interesantāka.
Lielākā daļa programmas dalībnieku arī novērojuši, ka mūsdienu tehnoloģijas palīdz uzlabot skolēnu un skolotāju savstarpējo komunikāciju un sadarbību. Liela loma te ir sociālajiem tīkliem, kur skolotāji var diskutēt ar skolēniem, skolēni var saņemt konsultācijas vai pildīt nestandarta mācību uzdevumus.
Autore: INESE ELSIŅA