Pēc raksta „Neprecīzi skaidrota karšu ieviešana sabiedriskajā transportā" publicēšanas laikrakstā „Stars" (13. maijā) saņēmām kādas lasītājas zvanu; sieviete vēlējās gūt atbildes uz neskaidrībām saistībā ar elektronisko identifikācijas karšu ieviešanu pasažieriem ar 100% atlaidi braukšanas biļetei sabiedriskajā transportā.
– Kā likuma izmaiņas attieksies uz I grupas invalīdu pavadoņiem, kam līdz šim braukšana ar sabiedrisko transportu arī bija par brīvu? Sevišķi, ja vecākiem bērni kaut kur jāpavada vai rīcībnespējīgs cilvēks. Vai arī viņiem būs jākārto savas kartes? Kad tiks ieviesti elektroniskie identifikācijas līdzekļi, kas notiks ar esošajām apliecības kartēm? Kad un kā būs jākārto pieteikšanās elektroniskajām kartēm, vai jāgaida esošās kartes beigu termiņš, lai dotos tās apmainīt? – sieviete uzdeva sev interesējošos jautājumus.
Komentāru lūdzām Pārresoru koordinācijas centrā (PKC), kura uzdevums jaunās sistēmas saskaņošanas procesā ir pēc iespējas novērst visus riskus un panākt vislabāko risinājumu sabiedrībai, paredzot vienotas atvērtās sistēmas ieviešanu. Konsultante Elīna Krūzkopa skaidroja: – Cilvēkiem, kas sabiedriskajā transportā pavada I grupas invalīdus, kā jau līdz šim, pienāksies atlaide jeb bezmaksas brauciens, to reģistrējot ar pavadāmās personas identifikācijas karti. Plānots, ka sistēma tiks ieviesta ar 2016. gada 1. janvāri. Esošās apliecības cilvēki varēs saglabāt, taču, lai izmantotu valsts apmaksātu braucienu sabiedriskajā transportā, pasažieriem būs jāreģistrē savs atvieglotā statuss ar saņemto identifikācijas karti. Atbilstoši iesniegtajiem noteikumu projektiem, identifikācijas kartes paredzēts izsniegt iedzīvotājiem, pamatojoties uz Labklājības un Iekšlietu ministrijas sniegtajiem datiem Satiksmes ministrijai par visām personām valstī, kurām pienākas sabiedriskā transporta atlaides (100% apmērā).
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 27.05.2014.
Autore: LAURA KOVTUNA