Baltie loki Madonas parkā
Cesvaines pils
Meža taka Madonas apkārtnē
Madonas novada ezeri un lauki
Cesvaine ziemā
Reklāma — × 150 px

Mūspusē diezgan daudz balso jau iepriekš

Redakcija

Autors • 23.05.2014.

Mūspusē diezgan daudz balso jau iepriekš
Burtu lielums

Līdzīgi kā citviet Latvijā, arī vēlēšanu iecirkņos mūspusē trešdien ieradās pirmie vēlētāji, lai izdarītu savu izvēli Eiropas Parlamenta (EP) vēlēšanās. Pirmajā iepriekšējās balsošanas dienā bijušajā Madonas novada teritorijā izveidotajos novados procentuāli visvairāk nobalsoja Ērgļu novadā – 1%. Savukārt Cesvaines novadā un Madonas novadā nobalsoja 0,9%, Lubānas novadā un Varakļānu novadā – 0,8% no balsstiesīgo skaita.

Iepriekš nobalsot 21. maijā varēja, sākot no pulksten 17. Dažas minūtes pirms oficiālās iepriekšējās balsošanas sākuma devāmies uz vēlēšanu iecirkni Nr. 654, kas izvietots Madonas kultūras namā, kur jau bija izveidojusies neliela vēlētāju rinda.
Vaicātas, vai bija grūti izvēlēties, par kādiem potenciālajiem Latvijas pārstāvjiem balsot EP vēlēšanās, visas uzrunātās atbildēja, ka tas grūtības neesot sagādājis. Arī atbildes uz jautājumu, kāpēc vēlēšanu iecirknī ieradušās jau pirmajā iepriekšējās balsošanas dienā, nevis 24. maijā, bija līdzīgas. Nevienai no uzrunātajām neesot bijis šaubu par to, ka EP vēlēšanās ir jāpiedalās un tās nevajag ignorēt.
Madoniete Silvija: – Tas ir ļoti labi, ka var nobalsot iepriekš. Sestdien, kā jau brīvdienā, tiek plānoti citi darbi, un tad arī speciāli uz Madonas centru nebūs jānāk. Par ko balsot, zināju uzreiz, tiklīdz tika publiskoti CVK reģistrētie deputātu kandidātu saraksti. Esmu diezgan uzticīga vēlētāja. Gan EP, gan Saeimas vēlēšanās gandrīz vienmēr balsoju par vienas un tās pašas partijas sarakstu.
Madoniete Anna: – Labs darbs, kas padarīts. Nolēmu nobalsot iepriekš, lai sirds ir mierīga un to nepiemirstu izdarīt vēlēšanu dienā. Turklāt vienmēr var gadīties arī kas neparedzēts. Kāpēc gan neizmantot iepriekšējo balsošanu, ja reiz tāda iespēja tiek dota. It īpaši, ja ņem vērā, ka vēlēšanu iecirkņi 24. maijā būs atvērti no septiņiem rītā līdz astoņiem vakarā. Bet ir jau vasara, karsts laiks, un tādos laikapstākļos dārzā taču strādā no agra rīta līdz vēlam vakaram – pulksten desmitiem jau noteikti. Atnākot uz iecirkni, es zinu, par ko balsošu, bet lēmumu gan nepieņēmu uzreiz – pirms tam papētīju deputātu kandidātu sarakstus, ko viņi sola izdarīt, par ko iestāsies, ja tiks ievēlēti EP.
Madoniete Aiva: – Ja ir iespēja nobalsot iepriekš, vienmēr to izmantoju. Parasti piektdienu vakaros es braucu uz laukiem. Mamma dzīvo Degumniekos, un šajās vēlēšanās, kā zināms, ja iepriekš līdz noteiktajam datumam sākotnēji reģistrēto vēlēšanu iecirkni neesi nomainījis pret citu, nobalsot citā iecirknī atšķirībā no Saeimas vēlēšanām nemaz nav iespējams. Katrā ziņā man iepriekšējā balsošana ir labākais veids, kā piedalīties vēlēšanās. Arī izvēli izdarīt nebija grūti, uzreiz zināju, par ko balsošu.

Plašāk lasiet laikrakstā STARS 23.05.2014.

Autore: ŽEŅA KOZLOVA

OĻĢERTA SKUJAS foto

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px