– Esmu dzimusi Gulbenē, bet nu jau 10 gadu par savām mājām saucu Cesvaini, – atklāj ILVIJA TRUPAVNIECE.
– Šobrīd strādāju Cesvaines novada pašvaldības sociālajā dienestā par sociālās palīdzības organizatori. Tā sagadījies, ka dzīvē man daudz vajadzējis mācīties, bet iegūtās zināšanas noder vienmēr. Esmu beigusi Jaungulbenes profesionālo arodvidusskolu un apguvusi tūrisma speciālista profesiju. Prakses laiku pavadīju, strādājot par pavāri „Rēķu kalnā". Pēc arodskolas beigšanas strādāju Cesvaines kafejnīcā „Tāda ir dzīve…", vēlāk – krodziņā „Kuilis", paralēli darbam studēju Rēzeknes Augstskolā un pēc 4,5 gadiem kļuvu bakalaure pedagoģijā. Pēc profesijas esmu sociālais pedagogs, bet jau studējot sapratu, ka strādāt skolā gluži nav mans aicinājums. Bet dzīvē jau viss sakārtojas, un pēdējā studiju gadā saņēmu darba piedāvājumu Cesvaines sociālajā dienestā un… atkal kļuvu par studenti. Šobrīd studēju Baltijas Psiholoģijas un menedžmenta augstskolā sociālo darbu – esmu 3. kursā. Man patīk mans darbs, lai arī tas nav no vieglajiem. Arī kolektīvs ir jauks. Darbā esmu stingra un prasīga, cilvēkos ļoti novērtēju godīgumu. Ja klients ir godīgs, darba atdeve un vēlme palīdzēt ir divreiz lielāka un arī gandarījums, kad izdodas palīdzēt.
Dzīvoju laukos, skaistā vietā – blakus Grašu pilij, un tieši mājās es atpūšos no darba. Par to vienkārši neatliek laika domāt, jo 3,5 gadus vecais dēliņš paņem visu palikušo enerģiju. Brīvos brīžus pavadu ar draugiem, lasu grāmatas. Laikam savā ziņā pēc dabas esmu avantūriste, jo allaž esmu ļāvusies jauniem izaicinājumiem – patīk pamēģināt kaut ko tādu, no kā vienmēr ir bijis bail un par ko līdz šim esmu domājusi, ka to nevarēšu. Piemēram, šogad pirmo reizi ar foršiem komandas puišiem piedalījāmies „Stipro skrējienā", un man ļoti patika. Arī citiem iesaku pamēģināt kaut ko līdz šim nekad nedarītu.
Tuvākie mērķi man saistās ar augstskolas beigšanu. Tālāk rādīs dzīve, vai tā būs mana pēdējā skola, vai būs vēlēšanās un iespējas apgūt vēl kaut ko papildus. Tā teikt – mūžu dzīvo, mūžu mācies.
Tā kā mans mīļākais gadalaiks ir pavasaris, arī vārda svētki man saistās ar pavasara beigām un vasaras sākumu. Neatceros nevienu vārdadienu, kad ārā būtu bijuši slikti laikapstākļi, tāpēc savas vārdadienas datums man ļoti patīk. Arī „Stara" lasītājiem novēlu skaistu vasaru, izbaudīt, izjust un ilgāk sirdī saglabāt visas iegūtās pozitīvās emocijas! – teic Ilvija.
Autore: BAIBA MIGLONE
Foto no personiskā arhīva