Nupat finiša taisnē ieies pasaules čempionāts (PČ) hokejā, un svētdienas spēlē uzzināsim medaļu izcīnījušo komandu. Domājams, daudzi līdz pat otrdienas spēlei ar Šveici (un to ieskaitot) sekoja un juta līdzi mūsējiem, kas, jāteic, šajā čempionātā parādīja saviem spēkiem atbilstošu sniegumu. Taču lielākais klupšanas akmens šā gada spēlēs, šķiet, bija tiesneši…
Arī madonietis PĒTERIS SNIEDZE, kas divas Latvijas spēles devās vērot klātienē uz Baltkrieviju, pēc novērotā secina: – Diemžēl tiesāšana tur bija ārpus katras kritikas, nezinu, no kurienes viņi bija savākti. Tā spēle ar Baltkrieviju… Es rosinātu to čehu tiesnesi izsludināt starptautiskajā meklēšanā un izdot Latvijai.
Rūgtums par netaisnībām pirmspēdējā spēlē ar Baltkrieviju, šķiet, ir katram, kas vien sekoja līdzi Latvijas komandas gaitām pasaules čempionātā. Taču ir arī lepnums, ka mūsējie turējās godam. Pēteris Sniedze dalās iespaidos par spēlēs redzēto: – Mēs bijām uz 10. un 11. maija spēlēm Latvija – Somija un Latvija – Vācija. Balsis bija nokliegtas, pirkām pat zāles, bet iespaidi viennozīmīgi ir pozitīvi. Visi, kas bija hallē, spēlē pret Somiju juta līdzi Latvijai, un mēs arī uzvarējām. Otrajā mačā bija daudz vāciešu. Ja tiesneši būtu normāli, droši vien arī tajā spēlē būtu uzvarējuši. „Bullītis", ko vāciešiem iedeva, bija pilnīgs sviests, tā neviens nedara. Es tieši tur sēdēju un to momentu labi redzēju – labākajā gadījumā tur bija noraidījums. Bet – kā ir, tā ir.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 23.05.2014.
Autore: LAURA KOVTUNA
Foto no personiskā arhīva