Vakar, 20. maijā, Latvijas Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Madonas daļas ugunsdzēsējs glābējs devās uz Bosniju un Hercegovinu, lai piedalītos plūdu likvidēšanā augstas veiktspējas sūknēšanas moduļa BaltFloodCombat sastāvā.
Glābēji uz Bosniju un Hercegovinu devās, pamatojoties uz Eiropas Komisijas Ārkārtas reaģēšanas koordinācijas centra informāciju un Bosnijas un Hercegovinas Drošības ministrijas lūgumu pēc palīdzības.
BaltFloodCombat vienībā no Latvijas uz Bosniju un Hercegovinu devās:
* majors Andris Krots, Operatīvās vadības pārvaldes Zvanu apstrādes un resursu vadības nodaļas priekšnieks;
* leitnants Kristaps Kolbergs, Rīgas reģiona pārvaldes 7. daļas vada komandieris;
* virsniekvietnieks Valdis Bērziņš, Vidzemes reģiona brigādes Alūksnes daļas vada komandiera vietnieks;
* virsniekvietnieks Ints Ratseps, Vidzemes reģiona brigādes Alūksnes daļas vada komandiera vietnieks;
* kaprālis Dzintars Zaretoks, Vidzemes reģiona brigādes Madonas daļas ugunsdzēsējs glābējs (autovadītājs).
Plānots, ka Latvijas ugunsdzēsēji glābēji Latvijā atgriezīsies 13. jūnijā.
Kopš 2009. gada janvāra triju Baltijas valstu glābšanas dienesti – Igaunijas Glābšanas pārvalde, Lietuvas Ugunsdzēsības un glābšanas departaments un Latvijas VUGD – veido kopīgu plūdu seku likvidēšanas vienību sagatavošanās darbības ES ātrās reaģēšanas spējas nodrošināšanai ietvaros. BaltFloodCombat vienība jau piedalījusies divās misijās – 2010. gada maijā Polijā un 2010. gada augustā Moldovā.
Autore: INGA VETERE,
VUGD Preses un sabiedrisko
attiecību nodaļas priekšniece