Tālajā 1996. gadā sporta skolotājs Egils Ziņģītis Madonas pilsētas 1. vidusskolā ieradās ar florbola nūjām un bumbiņām rokās un ierādīja zēniem, kā pareizi turēt nūju un mest bumbiņu pa vārtiem. Tika sagādāts arī sporta zāles inventārs (vārti, borti). Tā sākās florbols Madonā.
Mācījās visi kopā – gan audzēkņi, gan skolotājs. Viss norisinājās uz liela entuziasma pamata. Pamazām auga zēni, auga meistarība un nāca pirmie panākumi. Principā viss notika, pateicoties viena cilvēka pūlēm un fanātismam, tāpēc mēs varam teikt lielu paldies un būt pateicīgi skolotājam Egilam Ziņģītim par to, ka Madonā ir florbols.
Florbolu atbalstīja arī rajona, vēlāk novada vadība un sporta darba organizators. Panākumi nāca lēni, bet likumsakarīgi. Komanda tika pieteikta Latvijas florbola čempionātam, sākumā 2. līgā, pēc tam vieta tika izcīnīta arī 1. līgā, kur ar vārdu „Madona" sāka rēķināties visas 1. līgas komandas. Auga jaunā paaudze, un 2008. gada U-16 zēnu komanda Egila Ziņģīša vadībā izcīnīja zelta medaļas 2. divīzijā.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 16.05.2014.
Pārdomās par pašreizējo situāciju Madonas florboIā dalījās Madonas iedzīvotājs ar 58 gadu stāžu un bijušais FK „Madona" valdes priekšsēdētājs ANDREJS LEVIS