2. maijā Varakļānu novada muzejā (Varakļānu muižas pilī) tika atklāta Baltijas baltkrievu mākslinieku apvienības "Maju gonar" (Man ir gods) mākslas darbu izstāde.
Uz izstādes atklāšanu bija ieradušies pārstāvji no mākslinieku apvienības kopā ar tās priekšsēdētāju Vjačku Celešu. Viesus sagaidīja muzeja darbinieces Ilze Marinska un Līga Osipova, kas iepazīstināja ar Varakļānu muižas pils vēsturi. Izstādes atklāšana noritēja patīkamā gaisotnē. Uzrunu teica un māksliniekus sveica Varakļānu novada muzeja vadītāja Terese Korsaka un Varakļānu novada domes priekšsēdētājs Māris Justs. Par savu apvienību un mākslas darbiem stāstīja apvienības vadītājs Vjačka Celeša un pārējie mākslinieki.
"Baltijas baltkrievu mākslinieku apvienību "Maju gonar" 1991. gadā dibinājuši mākslinieki no Latvijas, Igaunijas, Lietuvas un Sanktpēterburgas. Vēlāk tai pievienojušies arī mākslinieki no Zviedrijas. Apvienības mākslinieku izstādes tiek rīkotas Latvijā, Baltkrievijā, Lietuvā, Igaunijā, Krievijā, Somijā, Francijā, Kanādā un ASV.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 13.05.2014.
Autore: TERESE KORSAKA,
Varakļānu novada muzeja vadītāja