„Starā" jau rakstījām, ka Madonas novada pašvaldības domes ārkārtas sēdē 22. aprīlī tika pieņemts lēmums par 40 000 eiro piešķiršanu motokrosa trases izbūvei sporta bāzē „Smeceres sils". Šai pašā sēdē deputāti lēma arī par finansējuma piešķiršanu Madonas pilsētas kartinga trases sezonas uzsākšanai.
Madonas pilsētas pārvaldnieks Guntis Ķeveris domes deputātiem skaidroja, ka jau kultūras un sporta jautājumu komitejā diskutēts, ka kartinga trasē nepieciešams uzbūvēt ģērbtuves, administrācijas telpu un novietni kartingiem.
– Lai realizētu minētās lietas, ir nepieciešams aptuveni 7000 eiro liels finansējums. Jau esam noskatījuši labas kvalitātes izotermisku konteineru, kura izmēri ir 8 × 2,5 m2. Tajā varētu izvietot administrācijas telpu, kur atrastos administrators, un garderobi. Līdzās konteineram plānots uzbūvēt kartingu novietni, kurā varētu ietilpt astoņi kartingi. To varētu uzbūvēt ar pašvaldības īpašumu uzturēšanas nodaļas spēkiem. Tiem kartingistiem, kas nedzīvo Madonā, kartinga transportēšana uz trasi un no tās prasa gan laiku, gan līdzekļus, un vairāki no viņiem ir izteikušies, ka labprāt kartingu atstātu pie trases, ja vien šāda iespēja tiktu radīta. Šādas novietnes izveide arī ļautu piedāvāt kartingu nomas pakalpojumu. Pagaidām par šo jautājumu ir bijis viens interesents, taču pieļauju, ka par nomas tiesību piešķiršanu varētu rīkot izsoli starp vairākiem pretendentiem. Kartingu noma no trases pašvaldībai sniegtu papildu ikmēneša ienākumus, kā arī nodrošinātu to, ka trase tiek pieskatīta, – par ieceri informēja Guntis Ķeveris, skaidrojot, ka finansējums būs nepieciešams arī citiem darbiem – kā, piemēram, ūdensvada pievilkšanai līdz trasei.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 07.05.2014.
Autors: EGILS KAZAKEVIČS
OĻĢERTA SKUJAS foto