Vēl šajā nedēļā iedzīvotāji var izteikt savu viedokli par to, kur Madonas pilsētā būtu nepieciešami soliņi. Iepriekš jau informējām, ka, apzinot cilvēku vēlmi būt fiziski aktīviem, doties pastaigās, bet paralēli arī – nepieciešamību ik pa brīdim piesēst, sevišķi, ja garākās ikdienas gaitās jādodas vecāka gadagājuma iedzīvotājiem, Madonas pilsētas pārvaldnieks vēlas pilsētā izvietot papildu soliņus.
Lai šis nodoms maksimāli sasniegtu savu mērķi un atrastos iedzīvotājiem svarīgās vietās, tika izveidota aptauja interneta vietnē (http://www.visidati.lv/aptauja/959196293/), kur arī šobrīd ikviens vēl var nobalsot par, viņaprāt, būtiskākajām vietām soliņu ierīkošanai. Savu ieteikumu varat darīt zināmu arī laikraksta „Stars" redakcijā pa tālruni 64822706.
Kā atklāja Madonas novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste Edīte Miķelsone, kas pārrauga aptaujas norisi un apkopos tās rezultātus, iedzīvotāju atsaucība ir ļoti liela un daudzi jau ir izteikuši savas vēlmes saistībā ar jaunu soliņu ierīkošanu.
– Ieteikumi ir samērā līdzīgi, un daudzas vietas atkārtojas. Cilvēki vēlas, lai soliņi tiktu uzstādīti pilsētas parkos, ceļā uz lielveikaliem, dzīvojamajos kvartālos, piemēram, pie rotaļu laukumiem, kā arī uz apvedceļa, ko iedzīvotāji ir iecienījuši pastaigām, skriešanai, māmiņas staigā ar ratiņiem un tamlīdzīgi. Lai gan aptauja vēl norisinās un pēc tam visi šie dati jāapkopo, jau šobrīd var apjaust svarīgākās vietas, kur madonieši vēlas, lai tiktu uzstādīti soliņi. Pēc tam aptaujas rezultātus pārrunās pašvaldībā un noskaidros, cik daudz un kurās no ieteiktajām vietām soliņus varēs izvietot, – pastāstīja Edīte Miķelsone.
Autore: LAURA KOVTUNA
OĻĢERTA SKUJAS foto