Cesvainē pirmās atraitnīšu dobes tika iestādītas jau pirms Lieldienām, un ziedi priecē gan cesvainiešus, gan iebraucējus.
– Man vēl sala rokas, kad atraitnītes stādīju, – atceras Cesvaines novada pašvaldības labiekārtošanas nodaļas vadītāja Ritma Kļaviņa. Viņa stāsta, ka atraitnīšu stādi ir izaudzēti Bērzaunes dārzniecībā "Alpu terases". Šogad ir iestādīti 370 stādi.
– Izvēloties atraitnītes, kas iztur līdz pat mīnus 5 grādu salu, tiek domāts par pirmo krāšņumu. Cesvaines skvēriņos un dobēs ir arī daudzgadīgie augi, kas nav katru gadu jāatjauno, un to ir pat līdz 70 procentiem.
Ja arī atraitnītes skaisti zied līdz pat Jāņiem, jau tagad tiek domāts, kas tiks stādīts vasarai pirmo puķu vietā. Tad tiek izvēlētas gan dārzniecības "Puķu sēta", gan arī citu audzētāju puķes. Tieši Ritma ir tā, kas domā, kādas būs puķu dobes, ko tajās stādīt. Pati arī stāda, nereti arī pati ravē, savus izaudzētos stādus arī ziedo kopējam krāšņumam.
– Sakopjot pilsētas un novada teritoriju, neatsverami labiekārtošanas darbā ir kolēģi Vitālijs Stikāns un Jānis Āboliņš. Palīgos, protams, nāk ESF projektā iesaistītie bezdarbnieki, uz kuru pleciem gulstas kārtība pilsētā, un darāmā ir daudz, jo Cesvainei ir jābūt skaistai, un tā arī ir skaista, īpaši tagad, kad pavasara krāsu ir tik daudz, – domās dalās Ritma Kļaviņa.
Autore: IVETA ŠMUGĀ
AGRA VECKALNIŅA foto