SIA „Barkavas KPS", līdzīgi kā citi pašvaldības komunālo pakalpojumu sniedzēju uzņēmumi, savā pagastā nodrošina siltumenerģijas piegādi, ūdensapgādes un kanalizācijas pakalpojumus, bet vairs neapsaimnieko dzīvojamās mājas, jo savulaik iedzīvotāji tās ir privatizējuši.
Komunālais uzņēmums to nedara jau kopš 1993. gada, un tas nozīmē, ka tagad viss ir iedzīvotāju pašu ziņā. Kā un vai tās vispār apsaimniekot, ar varu to darīt nevienu jau tagad nevar piespiest. Arī pagasta pārvaldei atbilstīgi izmaiņām likumdošanā vairs nav tādu tiesību nozīmēt mājām apsaimniekotāju, bet iedzīvotājiem, kā tas ir novērojams daudzviet citur (ne tikai Barkavā), ir vispār grūti par kaut ko vienoties. Daļa joprojām dzīvo pārliecībā, ka viss, kas ir dzīvoklī, pieder viņiem, bet par to, kas ārpusē, ir jārūpējas kādam citam. Arī tad, ja koplietošanas telpās jānovērš kāds bojājums vai avārija, jūtas izbrīnīti, ja tiek piestādīts rēķins, domā, ka pašvaldības uzņēmumam tas jānovērš bez maksas, kaut gan jau daudzus gadus nemaksā apsaimniekošanas maksu un mājai nekādi uzkrājumi neveidojas.
Beidzamajos gados Barkavas pagastā ir daudz darīts ūdenssaimniecības sakārtošanā, īstenojot projektus gan Stalīdzānos, gan Barkavas ciemā, bet centralizētās siltumapgādes sistēmas sakārtošana joprojām ir ļoti aktuāla. Kā informēja Barkavas pagasta pārvaldes vadītājs Staņislavs Smelters, šis jautājums 22. aprīlī tika izskatīts Madonas novada pašvaldības finanšu un attīstības komitejā, bet tas vēl tiks apspriests un izvērtēts kārtējā Madonas novada domes sēdē.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 06.05.2014.
Autore: ŽEŅA KOZLOVA
OĻĢERTA SKUJAS foto