LUBĀNAS novadā „Latvijas valsts mežu" struktūrvienības „Sēklas un stādi" kokaudzētavā „Podiņi" šopavasar kopumā jau ir pārdoti 6 miljoni 285 tūkstoši meža stādu.
„Podiņu" kokaudzētavas vadītājs Jānis Siksalietis stāsta, ka šopavasar bija plašs piedāvājums meža stādītājiem: – „Podiņos" pagaidām stādu pietiek, bet nu jau realizācija iet uz otru pusi. Mums ir bērza, egles stādi, bet priedes stādus klientiem atvedām no kolēģiem. Liela daļa egles stādu – 1 miljons 224 tūkstoši – ir eksportēti meža atjaunošanai uz Zviedriju, arī uz Igauniju. Latvijā daudz meža stādu katru pavasari tiek izstādīts „Latvijas valsts mežu" teritorijās, bet daudz stādu pieprasīja arī privāto mežu īpašnieki, un šogad par meža stādiem vērojama liela interese. Lauksaimniekiem augsne jau ir par sausu, bet meža teritorijās var turpināt stādīt. Esam arī iesējuši 8,6 miljonus jauno eglīšu, kas būs sagatavotas realizācijai 2016. gadā. Tā ir tikai pirmā aprite, ko vedīsim uz pieaudzēšanas poligonu, siltumnīcās sēsim vēl vismaz 5 miljonus eglīšu stādu. Ja grib stādīt jaunu mežu, stādus vēlams pieteikt iepriekš. Pēc reģistrēšanas ir garantija, ka stādi būs. Tagad var pieteikt stādus tie, kas iecerējuši stādīt rudenī. Tad būs pieejams melnalksnis, bērzs, egle.
Ja privātie meža un zemes apsaimniekotāji vēlas iestādīt, piemēram, pusmiljonu stādu, bet par to iegādi nav laikus noslēgts līgums, diemžēl būs grūtības stādus nopirkt. Kokaudzētavā strādā pēc plāna un pasūtījumiem, – aicināja būt tālredzīgiem Jānis Siksalietis.
Autore: IVETA ŠMUGĀ