23. aprīlī Ērgļos notika Madonas bērnu un jauniešu centra metodiķes Līgas Grāvītes organizētais Madonas reģiona skolu avīžu skates noslēgums.
Jaunās žurnālistes (kur zēni žurnālisti?), skolas avīžu veidotājas no Degumniekiem, Lazdonas, Lubānas, Madonas, Meirāniem, Praulienas, Sarkaņiem un Ērgļiem, vispirms apciemoja R. Blaumaņa muzeju „Braki", kur, klausoties muzeja vadītājas Zintas Saulītes stāstījumu, guva ieskatu rakstnieka darbībā, kas saistīta ar žurnālistiku jeb, kā toreiz teica, avīžniecību. Gadu gaitā strādājot vairāku avīžu redakcijās, R. Blaumanis pamazām kļuva par latviešu sabiedriskās un kultūras dzīves norišu vērtētāju. Līdzdalība avīžu literāro pielikumu un humoristiski satīrisko nodaļu vadīšanā deva iespēju arī savu un citu rakstnieku un dzejnieku oriģināldarbu publicēšanai. Klātesošie tika iesaistīti diskusijā par to, vai žurnālistika palīdz vai traucē rakstnieka darbā.
Visiem zināmos velniņu nedarbus šoreiz izspēlēja gan skolnieces, gan skolotājas, bet jauks pārsteigums bija Braku muzeja izdoto grāmatu dāvinājums katrai skolai literārās jaunrades ierosmei.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 30.04.2014.
Autore: MĀRĪTE BREIKŠA