2012. gadā Madonas novada pašvaldība Smeceres silā uzsāka motokrosa trases izveidi, kas kuplinātu jau tā plašo sporta bāzes „Smeceres sils" sporta, aktīvās atpūtas un tūrisma piedāvājumu.
Viens no motokrosa trases izveides idejas autoriem – Madonas novada pašvaldības domes priekšsēdētāja vietnieks Agris Lungevičs – pagājušajā nedēļā notikušajā domes ārkārtas sēdē norādīja, ka divos gados ir paveikts liels darbs, taču vēl ir nepieciešams veikt papildu darbus, kas ļautu trasē rīkot reģionāla, nacionāla un pat starptautiska līmeņa sacensības.
– Šobrīd paveiktais gadā ir pietiekams motokrosa treniņu norisei un organizēšanai – izveidota trases konfigurācija, segums, piebraucamais ceļš, arī sportistu, kas trasi apmeklē un tajā trenējas, netrūkst, jo īpaši šopavasar. Šajā brīdī mums nevajadzētu apstāties pie tā, kas jau ir paveikts, bet iet tālāk un domāt par sacensību piesaisti trasei. Motosports Latvijā ir populārs un labi apmeklēts. Tiesa, ja šo jomu Madonā vēlamies attīstīt, nepieciešams finansējums, kas ļautu veikt vairākus papildu darbus un tehniskos risinājumus. Viena no iecerēm ir 2015. gadā trasē sarīkot vienu no Superkausa seriāla posmiem. Lai to būtu iespējams realizēt, jāpaveic vairāki darbi: jānodrošina ūdens apgāde un trases laistīšana; dalībnieku tehniskās zonas izveide (līdz 250 dalībniekiem); skatītāju stāvlaukumu izveide (līdz 1200 dalībniekiem); starta barjeras uzstādīšana (30 starta vietu); elektroapgādes nodrošināšana; trases seguma papildināšana un citi, mazāki darbi, – domes sēdē minēja Agris Lungevičs, piebilstot, ka paralēli trases izveides darbiem būvvaldē ir izņemts plānošanas un arhitektūras uzdevums projektēšanas darbiem, veikta topogrāfiskā uzmērīšana, uzsākts darbs pie skiču projekta izstrādes.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 29.04.2014.
Autors: EGILS KAZAKEVIČS
OĻĢERTA SKUJAS foto