Divi jauni puiši – Artūrs Lapinskis un Edgars Aivars – apvienojošies nekomerciālā interneta kino apvienībā EDART.TV un jau piecus gadus veido sižetus bez izskaistinājuma par dzīvi Rīgas ielās.
23., 24. aprīlī Madonā, kinoteātrī „Vidzeme", skolu jaunatnei tika dota iespēja noskatīties viņu veidoto dokumentālo filmu „Caur adatu".
Filma vēsta, ka tās galvenā varoņa pirmā darbība pēc pamošanās ir nevis nomazgāt seju, bet ielaist asinīs narkotikas. Ja puisis to neizdarīs, viņš nevarēs normāli kustēties. Pārējās Edija darbības visas dienas garumā ir vien naudas meklējumi nākamajai devai…
Tā kā sabiedrībā ir aktualizējies jautājums par dažāda veida narkotiku izplatību jauniešu vidū, novada domes izglītības nodaļa finansiāli atbalstīja iespēju parādīt šo dokumentālo filmu mūsu auditorijai. – Nav svarīgi, kādas ir atkarību izraisošās vielas, svarīgi ir tas, kas notiek ar cilvēka dzīvi pēc to lietošanas, – īsi pirms filmas seansa klātesošajiem uzsvēra izglītības nodaļas pārstāve Sarmīte Jansone. – Iniciatīva uz Madonu atvest šo filmu nāca no skolēnu vecākiem, tātad tā nav tikai izglītības iestāžu un jauniešu problēma, bet arī vecāku un ģimeņu rūpe. Caur adatas aci var izvērt diegu un var izvērt arī dzīvi. Katrā ziņā par dzīves kvalitāti jāsāk aizdomāties jau skolas gados.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 25.04.2014.
Autore: INESE ELSIŅA
AGRA VECKALNIŅA foto