Bija Pūpolsvētdienas vakars. Pēc Madonas reģiona koru kopmēģinājuma devos mājup lietainā ceļā no Mūrniekiem. Vecsaikavā, ejot pāri Aiviekstei pa trošu tiltu, ieraudzīju tā klājā prāvu caurumu. Vienā pusē balstošā sija nebija izturējusi kāda gājēja svaru. Atliek vien minēt – vai gājējs ir ticis sveikā cauri vai izpeldējies.
Tumsā vēl kādam var neveikties, bet jau agrā rītā uz autobusu jātiek pasta darbiniecei un četriem bērniem. Tātad avārijas stāvoklis jālikvidē nekavējoties. Telefonsarunā par notikušo informēju Barkavas pagasta pašvaldības vadītāju Staņislavu Smelteru, kas apsolīja ierasties un personīgi apskatīt bojājuma vietu. Pēc pusstundas viņš bija klāt, turklāt kopā ar avārijas brigādi un kokmateriāliem. No svētku galda bija „nocelts" Jānis Ikaunieks, kopā ar viņu Imants Bremšmits un Armands Stalīdzāns. Ar operatīvu rīcību pāris minūšu laikā bojājums tilta segumā tika novērsts. Paldies par darbu! Kaut nu līdzīgas kļūmes negadītos līdz kapitālremonta brīdim šovasar!
Autors: MĀRTIŅŠ ŠULMANIS