OŠUPES pagasta ZS „Lazdas" šopavasar labību sanāk gan sēt, gan arī pārsēt, jo kailsalā ziemāju tīrumi ir cietuši.
Saimniece Alda Jansone pastāsta, ka jau ir pārsēts ap 60 ha ziemāju un iesēts 50 ha, bet vēl jau darba, gan pārsējot, gan sējot, ir tik daudz: – Šogad tā ir gandrīz visiem zemniekiem, jo ir jāpārsēj ziemāji. Iepriekšējā gadā veicās, tādēļ ka ziemāji tika iesēti agri. Pērn savukārt tiem, kas iesēja agri, neveicās, ja salīdzina ar vēlāk sētajiem ziemājiem. Siltajā rudenī agrāk iesētajiem ziemājiem zelmenis saauga liels, bet kailsalā tas cieta vairāk. No visiem ZS „Lazdas" ziemas sējumiem atstāju tikai sēklas lauku, kas izskatās labāks, bet, ja grib ražu, tad ir jāpārsēj. Virsū sējam vasarājus, bet tas nozīmē, ka būs reizē jākuļ daudz labības. Pēc pieredzes zināms, ka labāk gan ir sēt arumā, nekā pārsēt, taču ikviens zemnieks darīs visu, kas ir jādara, lai būtu raža.
Saimniece uzsver – labi ir tas, ka ZS „Lazdas" ir sava labības sēklas rezerve, jo grūti ir tiem, kam jāpērk viss – gan sēkla, gan minerālmēsli, un tās ir lielas izmaksas.
Pavisam graudaudzēšanas saimniecībā „Lazdas" šogad labība augs 280 ha platībā. Sēja šopavasar iesākta agri. Alda Jansone komentē: – Iesākām pārsēšanu agri – 4. aprīlī, bet tagad zeme ir salijusi, mitra, nevar tikt uz lauka. Ap Lieldienām gan sola labus laikapstākļus, tas nozīmē, ka būs jāstrādā pa visiem svētkiem. Tā jau zemniekiem ir, ka pavasarī pirmajā vietā ir darbs, sēja, varbūt tikai Lieldienu svētdienā nestrādāsim.
Autore: IVETA ŠMUGĀ