Laikā no 5. līdz 10. aprīlim Ļaudonas vidusskolā pieredzes apmaiņas brauciena ietvaros viesojās kristīgās skolas audzēkņi no Norvēģijas, pilsētiņas Molde. Vizīte devusi interesantus iespaidus gan Ļaudonas skolēniem, gan vietējiem iedzīvotājiem, gan viesiem pašiem.
Kā atklāja brauciena koordinatore Agita Prižavoite, šis bijis kultūras un misijas apmaiņas brauciens, kurā norvēģi vēlējušies uzzināt par vietējo kultūru, to, kā dzīvo šejienes ļaudis, un pastāstīt arī par savu ikdienu.
Ļaudonas vidusskolas direktora vietniece audzināšanas darbā Alda Ostrovska pastāstīja: – Lai gan jaunieši nāk no kristīgās skolas, ne mirkli nebija tāda mērķa, ka vienīgais akcents būtu uz viņu ticību. Šī nedēļa aizritēja ļoti interesanta un darbīga, savstarpēji iepazīstot abu valstu iedzīvotāju kultūru, sadzīvi, ikdienu un domāšanas veidu.
Norvēģu grupa 18 skolēnu un 5 pieaugušo sastāvā Latvijā ieradās sestdien, 5. aprīlī. Vispirms tika apmeklēts Okupācijas muzejs, pēc tam grupa devās tālāk uz Ļaudonu. Nākamajā rītā viņi apmeklēja dievkalpojumu, pēc tā – Ļaudonas pansionātu. Pēcpusdiena tika veltīta spēlēm un sarunām jauniešu centrā. Laikā no pirmdienas līdz trešdienai norvēģi viesojās Ļaudonas vidusskolā, ik dienu novadot trīs stundas klašu grupām. Šajās prezentācijās viņi stāstīja par pilsētu Molde, brīvā laika aktivitātēm, savu skolu un tamlīdzīgi.
Ļaudonieši bijuši ārkārtīgi pārsteigti, uzzinot, ka līdzekļus šim braucienam skolēni no Norvēģijas vākuši paši, pārdodot pat tualetes papīru. Alda Ostrovska piebilda: – Lai gan kristīgā skola, kurā šie bērni mācās, ik gadu piedāvā iespēju saplānot braucienu uz kādu no Eiropas valstīm, nekas viņiem netiek iedots par brīvu.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 15.04.2014.
Autore: LAURA KOVTUNA
OĻĢERTA SKUJAS foto