29. marta vakarā Ērgļu saieta namā ar apjomīgu koncertu 20 darbības gadu jubileju svinēja vidējās paaudzes deju kolektīvs „Erla".
Ērgļu novads vienmēr bijis un ir bagāts ar radošiem, talantīgiem, atraktīviem, dzīvesprieka pilniem cilvēkiem, kuri savus no darba brīvos brīžus pavada dziedot, dejojot, spēlējot teātri, kā arī iesaistās citās sabiedriskās aktivitātēs. Lai īstenotu savas ieceres un izpaustu sevi radošā darbībā, nepieciešams nākt kopā, rast mājvietu mēģinājumiem, kā arī vajadzīgs dzinējspēks – kolektīva vadītājs. Par mājvietu radošajiem ērglēniešiem šaubu un bažu nav – novada saieta nama durvis atvērtas dažādām iniciatīvām un projektiem. Arī kolektīvu vadītāji Ērgļos – cienīti, enerģiski un talantīgi cilvēki.
Tālajā 1994. gadā ērglēnieši, kuru vecums sniedzās „nedaudz" pāri pusaudža gadiem, ļoti darbīgās un atraktīvās vadītājas Antras Grinbergas vadībā izveidoja vidējās paaudzes deju kolektīvu „Erla".
Kolektīvs allaž darbojies ļoti aizrautīgi un enerģiski – piedalījies pagasta (tagad novada) organizētajos pasākumos, dažāda līmeņa deju svētkos, konkursos, ārzemju braucienos. Īpaši interesanta pieredze kolektīvam ir bijusi piedalīšanās astoņos Eiropiādes deju festivālos Spānijā, Dānijā, Šveicē, Itālijā (2 reizes), Lietuvā, Igaunijā, Vācijā. Labprāt esam braukuši ciemos pie tuvākiem un tālākiem draugiem gan Latvijā, gan Igaunijā. Un vienmēr mīļi gaidīti ir dejotāji Ērgļos, īpaši martā – tradicionālajā konkursā „Ērgļu pastaliņa".
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 15.04.2014.
Autore: VITA SONDORE,
ilggadēja deju kolektīva
„Erla" dejotāja
ILZES DAUGIALLO foto