Madonas novada iedzīvotāji, kuri vēlas gūt ceļojuma iespaidus, nekur tālu nebraucot, šovasar var doties vienas dienas ekskursijā gan pa Latviju, gan Igauniju ar izbraukšanu no Madonas un atgriešanos mājās.
Šāda iespēja dota sadarbībā ar tūrisma aģentūru „Balt-Go" no Raunas, un šai vasarai ir sagatavoti četri ekskursiju piedāvājumi.
Madonas novada pašvaldības uzņēmējdarbības un tūrisma attīstības nodaļas galvenā speciāliste Sanita Soma, iepazīstinot ar vienas dienas ekskursiju piedāvājumu, kas paredzēts sestdienās, piebilst, ka visās minētajās ekskursijās pasažieri tiks uzņemti Madonā un Cesvainē: – Pirmā ekskursija „Ceriņi un rododendri", apmeklējot Babītes rododendru audzētavu, Dobeli, Pētera Upīša ceriņu dārzu, ir plānota 31. maija sestdienā. Nākamā – „Garšīgā Kurzeme", dodoties uz Pūres šokolādes muzeju, dienliliju dārzu ar vīna degustāciju, Rideļu dzirnavām un pankūkošanu, peldēšanos Plieņciemā un zivju degustāciju Ragaciemā vai Engurē – 28. jūnijā. 19. jūlijā plānota ekskursija „Igaunija – Peipuss, dārzi un vecticībnieku tradīcijas", kur ceļš vedīs uz Tartu, apskatot botānisko dārzu, Peipusa ezeru, Kolkjas ciematu, iepazīstot vecticībnieku tradīcijas, Kallasti un sarkanās klintis, Rajas ciemu, Mustvē daiļdārzus. 16. augustā paredzēta ekskursija „Romantiskā Sēlija", iepazīstot Sēlijas ziepju gatavošanas tradīcijas, Neretas baznīcu, J. Jaunsudrabiņa muzeju „Riekstiņi", Gārsenes muižu un Viesīti. Plašāka informācija atrodama mājas lapā www.madona.lv sadaļā „Tūrisms". Papildu jautājumi un pieteikšanās – Madonā pie Sanitas Somas.
Autore: IVETA ŠMUGĀ