ĻAUDONĀ un Andreja Eglīša Ļaudonas vidusskolā šajās dienās (no 5. līdz 10. aprīlim) viesojas jauniešu grupa no Norvēģijas, „Staru" informē A. Eglīša Ļaudonas vidusskolas direktors Guntis Lazda.
– Mēs, saņemot šādu piedāvājumu, protams, piekritām uzņemt ciemiņus no Norvēģijas. Grupa (kopskaitā 23, tai skaitā ap 16 bērnu) Ļaudonā ieradās pagājušajā sestdienā. Mēs viņus izmitinājām skolas internāta telpās. Tas, ka 2013. gadā skolā tika atjaunots internāts, patiešām ir liels ieguvums, jo pretējā gadījumā mums šī iespēja, visticamāk, ietu secen. Tikšanās sākās ar iepazīšanos, savstarpēju komunicēšanu, prezentācijām. Mēs bijām sagatavojuši ieskatu par Ļaudonu, savukārt mūsu jaunie norvēģu draugi – kā viņi pavada brīvo laiku. Katra klase tiekas ar norvēģu jauniešiem un mēģina komunicēties angļu valodā. Tas, kā atzīst mūsējie, izdodas samērā labi, bet ir arī tulki, kas vajadzības gadījumā var tulkot. Programmā ir paredzētas aktivitātes gan Ļaudonas vidusskolā, gan citās pagasta iestādēs. Mūsu viesi ir jau apmeklējuši diakonijas centru, ļaudis pansionātā, tāpat divas pēcpusdienas pavadīja bērnu un jauniešu iniciatīvu centrā „Acs", bet šodien mums ir sporta diena, – vakar pastāstīja A. Eglīša Ļaudonas vidusskolas direktors Guntis Lazda.
Autore: ŽEŅA KOZLOVA