Pavasaris „Pasaciņā" atnācis ar skanīgām putnu dziesmām un brīnišķām putnu mājām – būrīšiem, kurus pagatavojuši bērni kopā ar saviem vecākiem.
Visu nedēļu dārziņu rotāja dažādi putnu būrīši. Visi kopā nebeidzām brīnīties par vecāku lielo izdomu un čaklo roku darbu. Putniņu mājvietas bija cita par citu interesantākas, oriģinālākas un īpašākas. Bērni ar lepnumu nesa būrīšus uz dārziņu un dalījās priekā – kā kopā ar vecākiem un vecvecākiem tos gatavojuši.
Māras dienā arī pie mums iestādē pavasara atnākšanu ar putnu dažādām balsīm vēstīja mūzikas skolotāja Judīte Gūte. Ieradās Lācis (skolotāja Anna Purviņa), kurš bija pamodies no ziemas miega, un aktīvais Zaķis (skolotāja Inese Apine), lai sveiktu pavasari ar dziesmām, dzejoļiem, ticējumiem, tautas dziesmām un rotaļām. Lācis vēlējās pārtapt par koku un iegūt daudz draugu. Viņš aicināja pie sevis vārnas, strazdus, stārķus, cīruļus un žagatas, par ko veiksmīgi bija pārtapuši bērni, un rotaļājās kopā ar Lāci un Zaķi. Lācim ļoti patika visi putnu būrīši. Viņš aicināja, lai putni ar mājvietām paliek viņa zaros, bet bērni bija attapīgāki – tie vēlējās būrīšus novietot īstajos kokos pie dārziņa un savos laukumiņos. Pēc pasākuma visi devās ārā, lai vērotu, kā darbinieks Vilis Strods un Mārča Rubeņa tētis putniņu mājas novieto kokos.
Tagad pie mums skanēs brīnišķas putnu dziesmas, kuras ik rītu mūs priecēs, ielīksmos un vēstīs par jauno dienu. Ja arī jums ir vēlme tās dzirdēt un aplūkot putnu dažādos mājoklīšus, brauciet uz „Pasaciņu"!
Paldies mūsu aktīvajiem vecākiem par radošumu, čaklumu un atbalstu!
Autore: INESE KOLNEJA,
PII „Pasaciņa" vadītājas vietniece izglītības jomā
Foto no pasākuma