17. martā tika sveikti jaunrades konkursa „Teiksma par Oskaru Kalpaku" laureāti.
Konkursam tika iesūtīti 53 darbi no visas Latvijas. 25 konkursa laureātu vidū bija tikai viens Rīgas skolēns, pārējie – no mazākām Latvijas pilsētām un novadiem. Visvairāk laureātu bija no Bauskas pilsētas pamatskolas un Andreja Upīša Skrīveru vidusskolas. Galvenās balvas šogad saņēma Jānis Stūrītis no O. Vācieša Gaujienas vidusskolas un Linda Siliņa no Bulduru Dārzkopības vidusskolas. Viņi dosies braucienā uz Briseli.
Konkursu, kas paredzēts 6. līdz 12. klašu skolēniem, organizēja Oskara Kalpaka fonds. To rīko, lai rosinātu skolu jaunatni iegūt dziļākas zināšanas par Latvijas vēsturi, par pirmo latviešu bruņoto spēku komandieri pulkvedi Oskaru Kalpaku, kā arī veicinātu skolēnos patriotisma jūtas pret dzimto zemi.
Autore: INESE ELSIŅA