Madonas novada ezeri un lauki
Meža taka Madonas apkārtnē
Cesvaine ziemā
Cesvaines pils
Baltie loki Madonas parkā
Reklāma — × 150 px

Siltumenerģijas patēriņš dzīvojamajās ēkās

Redakcija

Autors • 26.03.2014.

Burtu lielums

Daļa iedzīvotāju jutās vīlušies
Daļa Madonas pilsētas dzīvojamo māju iedzīvotāju, kas izmanto SIA „Madonas siltums" pakalpojumus, saņemot kārtējo siltuma rēķinu – par 2014. gada februāri, jutās vīlušies. Vienai daļai cerētā samazinājuma vietā tas labākajā gadījumā salīdzinājumā ar janvāri nebija būtiski palielinājies, bet daudziem bija izjūta, ka februāris bijis daudz siltāks nekā janvāris, līdz ar to arī rēķiniem vajadzētu būt mazākiem.

Vidējā gaisa temperatūra Madonā janvārī bija mīnus 3,9 grādi, bet februārī – mīnus 1,8 grādi. Jāņem arī vērā, ka rādījumi tiek nolasīti katra mēneša 26. datumā, tas nozīmē, ka aptuveni viena nedēļa (janvāra beigas-februāra sākums) bija salīdzinoši auksta, vienā dienā pat bija mīnus 19 grādu, – vaicāts par izmaksām, „Staram" atzina SIA „Madonas siltums" siltuma tehnoloģijas inženieris Andris Lielvalodis.
Iepazīstoties ar situācijas skaidrojumiem citos novados, daži siltumenerģijas speciālisti salīdzinoši lielās siltuma izmaksas šajā sezonā skaidro arī ar to, ka šī ziema bijusi tikpat kā bez sniega, kas neesot labi namiem, jo viss lielais aukstums kailsalā jāuzņem ēku elementiem. Iepriekšējā ziemā no aukstuma savā ziņā glābusi sniega sega, bet šogad bijis jāiztiek bez tās, līdz ar to siltuma zudumi mājās esot lielāki, ko pastiprinājis mitrais rudens.

Plašāk lasiet laikrakstā STARS 26.03.2014.

Autore: ŽEŅA KOZLOVA

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px