Pagājušajā ceturtdienā Valsts prezidents Andris Bērziņš apmeklēja Madonu. Pilnu darba dienu ilgušās vizītes laikā prezidents apmeklēja gan novada izglītības iestādes, gan atsevišķus uzņēmumus, kā arī Madonas kultūras namā tikās ar novada iedzīvotājiem.
Andris Bērziņš, uzrunājot publiku, kas uz tikšanos bija sanākusi kuplā skaitā, neslēpa, ka Madonas puse viņam nav sveša. Zālē arī atradās daži prezidenta draugi un paziņas.
– Sava īsā apmeklējuma laikā pārliecinājos, ka esat attīstījušies tālu uz priekšu. Apmeklēju Barkavas Profesionālo vidusskolu, kam ir sena vēsture. Tikos ar vietējiem uzņēmējiem, ar pašvaldības domi un iepazinos ar tās redzējumu par novada nākotni. Jūsu uzņēmumi ir pārauguši novada un arī valsts līmeni un nu ar savu pieredzi, zināšanām un produkciju var droši doties ārpus Latvijas robežām. Situācijā, kāda šobrīd valda pasaulē, mums ir daudz svarīgāk būt dzīvesgudriem un pacietīgiem, lai meklētu savas attīstības un sadarbības iespējas atvērtajā pasaulē. Raugoties uz pēdējo mēnešu aktuālajiem notikumiem, varu vien teikt, ka mūsu drošība un nākotne ir pašu rokās. Tas, kas notika Krimā, nav kaut kā sākums, bet gan sekas nepareizai valsts izveidei. Ja neveidojas sapratne cilvēku starpā, ar laiku tas noved pie tik sarežģītām situācijām. Patlaban svarīgākais ir veltīt visas pūles tam, lai reģionā nesāktos karadarbība. Lai situāciju pilnībā stabilizētu, būs nepieciešams ilgs laiks un pacietība, taču to ir iespējams panākt. Nav pamata apgalvot, ka stāvam bezdibeņa malā, – sacīja Andris Bērziņš, uzsverot, ka nedrīkst aizmirst, uz kā balstās cilvēku dzīve modernajā laikmetā, proti, uz saskaņu, ko jācenšas panākt.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 25.03.2014.
Autors: EGILS KAZAKEVIČS
OĻĢERTA SKUJAS foto