Pagaidām, kā „Staram" atzina SIA „Madonas siltums" valdes loceklis Uldis Lielvalodis, tas ir atklāts jautājums, it īpaši tas attiecoties uz katlumāju Aizpurvē, kas atrodas ļoti kritiskā, lai neteiktu – avārijas, stāvoklī. Savukārt katlumājā Dzelzavas centrā, gatavojoties nākamajai apkures sezonai, lieli finanšu resursi uzreiz nebūs jāiegulda, to varēs izdarīt ar minimāliem līdzekļiem.
Ar siltumapgādes nodrošināšanu Dzelzavas pagastā saistītās problēmas šogad plašāku skanējumu ieguva pēc Madonas novada domes pieņemtā lēmuma par SIA „Dzelzava" reorganizāciju, to apvienojot ar Madonas novada kapitālsabiedrībām SIA „Madonas siltums" un AS „Madonas ūdens".
Kā teikts lēmuma skaidrojošajā daļā, ir nepieciešams reorganizēt Madonas novada pašvaldības SIA „Dzelzava", lai uzlabotu siltumapgādes, ūdensapgādes un kanalizācijas pakalpojumus Dzelzavas pagastā. Šāds formulējums liek domāt, ka deputāti minēto lēmumu pieņēmuši, cēla mērķa vadīti. Varētu pat īpaši nesaasināt uzmanību iecerētajām pārmaiņām, ja vien jau lēmuma pieņemšanas brīdī būtu skaidrība, kā izvirzītais mērķis tiks sasniegts un vai tam ir nepieciešamais finansiālais segums.
Ūdenssaimniecība, īstenojot ES līdzfinansētus ūdenssaimniecības attīstības projektus, kā zināms, ir sakārtota gandrīz visos pagastos, tai skaitā Dzelzavā, turpretī siltumapgādē, kā laikraksta „Stars" 18. marta numurā („Centralizē pakalpojumus", 2. lpp.) atzinis arī Madonas novada domes priekšsēdētājs Andrejs Ceļapīters, ir cita aina. Īpaši spilgti tas izpaužas Aizpurvē, kur katlumāja atrodas ļoti kritiskā stāvoklī, un to sakārtot bez lieliem finanšu ieguldījumiem nebūs iespējams. Līdz ar to dienas kārtībā izvirzās jautājums – ja siltumapgāde Dzelzavas centrā un Aizpurvē jau nākamajā apkures sezonā būs jānodrošina SIA „Madonas siltums", kā tas ietekmēs tarifu Madonas pilsētā? Vai ieņēmumi un izdevumi tiks salikti „vienā katlā" un SIA „Madonas siltums" klientiem tiks noteikts vienots tarifs, līdzīgi, kā tas ir attiecībā uz sadzīves atkritumiem, kad gandrīz viss Madonas novads ir noteikta kā viena teritorija ar vienotu tarifu un madonieši (pārsvarā daudzdzīvokļu māju iedzīvotāji) savā ziņā maksā arī to iedzīvotāju vietā, kuri neslēdz līgumus ar atkritumu apsaimniekotāju, uzskatot, ka viņiem sadzīves atkritumu nav. Tai pašā laikā pie atkritumu konteineriem visai bieži var redzēt, kā piebrauc mašīnas un konteineros tiek izmesti atkritumu maisi…
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 25.03.2014.
Autore: ŽEŅA KOZLOVA