Iepriekš „Starā" jau informējām, ka 7. martā tieslietu ministre, bijusī madoniete Baiba Broka darba vizītē apmeklēja Madonu un tikās ar Madonas rajona tiesas, Vidzemes apgabaltiesas Madonas tiesu nama un zemesgrāmatu nodaļas tiesnešiem.
Tikšanās notika arī ar Madonas novada pašvaldības pārstāvjiem – domes vadību, deputātiem un administrācijas pārstāvjiem. Vairāk nekā divu stundu garās tikšanās laikā ministre ar tās dalībniekiem pārrunāja plašu jautājumu loku – gan jautājumus, kas saistīti ar zemes kadastrālo vērtību un dalītajiem īpašumiem, gan komunālo maksājumu parādiem un iespēju tos ātrāk piedzīt. Starp ministri un Madonas novada pašvaldības domes priekšsēdētāju arī izvērsās plašāka polemika par uzturēšanās atļauju tirdzniecību. Ministres vērtējumā šīs investīcijas finansiālais ieguvums nav ievērojams, savukārt par šī procesa iznākumā radušos nekustamā īpašuma vērtības celšanos norēķinās pārējā sabiedrība, kam jāmaksā augstāks nekustamā īpašuma nodoklis. Andrejs Ceļapīters savukārt uzskatīja, ka atsevišķos gadījumos, kā tas, piemēram, ir noticis ar Raiņa ielā rekonstruēto daudzdzīvokļu māju, kurā dzīvokļus iegādājušies uzturēšanās atļauju tīkotāji, atļauju tirdzniecība ir palīdzējusi uzņēmējiem, kas ēku rekonstruējuši, izdzīvot, kā arī ļāvusi daudzām ģimenēm tikt pie salīdzinoši lētiem īres dzīvokļiem. Sarunās netika apieti arī Ukrainas notikumi, un ministre aizstāvēja pozīciju, ka Latvijai galvenokārt ir jācenšas mazināt Krievijas informācijas un propagandas kaitīgo ietekmi Latvijas teritorijā. To var panākt, saturiski un kvalitatīvi uzlabojot vietējo raidījumu un filmu kvalitāti, kā arī ierobežojot tos plašsaziņas līdzekļus, kas nodarbojas ar dezinformāciju.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 21.03.2014.
Autors: EGILS KAZAKEVIČS
OĻĢERTA SKUJAS foto