Baltie loki Madonas parkā
Cesvaines pils
Madonas novada ezeri un lauki
Cesvaine ziemā
Meža taka Madonas apkārtnē
Reklāma — × 150 px

Šķeldas noliktavu sāks būvēt aprīlī

Redakcija

Autors • 14.03.2014.

Šķeldas noliktavu sāks būvēt aprīlī
Burtu lielums

Madonietis Oskars laikraksta „Stars" redakcijā iegriezās, lai pievērstu uzmanību lielajiem šķeldas kalniem, kas gadiem, gatavojoties apkures sezonai un tās laikā, ir redzami gan pie SIA „Madonas siltums" katlumājas Cesvaines ielā, gan citviet.

Viņš pauda neizpratni, kāpēc kurināmā glabāšanai pašvaldības uzņēmums nebūvē noliktavas – neviens saimnieks taču malku neglabājot atklātā laukā, bet gan –
šķūnītī vai kādā nojumē. Uzglabājot šķeldu zem klajas debess, tā zaudējot kvalitāti, izmirkstot, tādēļ aizsērējot siltumenerģiju ražojošās iekārtas. Viņš interesējās, kad beidzot par siltumu būs jāmaksā mazāk – gadiem par to runājot, bet bez rezultāta.
Pagājušā gada rudenī laikraksta lasītājus jau informējām par pašvaldības uzņēmuma ieceri būvēt šķeldas noliktavu Augu ielā, bet tādu celt pie citām uzņēmuma katlumājām gan netiek plānots ne tuvākā, ne arī tālākā nākotnē.
Šķeldas noliktava Augu ielā tiks celta uz uzņēmumam piederošās zemes. Citur, kā atzina SIA „Madonas siltums" valdes loceklis Uldis Lielvalodis, to uzbūvēt būtu problemātiski. Otra lieta, kāpēc tās būvniecība, piemēram, netika plānota Cesvaines ielā, esot tā, ka projekts par koģenerācijas stacijas izbūvi joprojām ir spēkā. Ja šī iecere īstenosies, tad daļu no nepieciešamā siltumenerģijas daudzuma uzņēmums iepirks un tad droši vien tādu šķeldas kalnu atklātos laukumos vairs nebūs.

Plašāk lasiet laikrakstā STARS 14.03.2014.

Autore: ŽEŅA KOZLOVA

AGRA VECKALNIŅA foto

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px