Lai arī cope 2. martā nebija tik liela, kā gaidīts, pa visiem zemledus makšķerniekiem kopā, kuri bija ieradušies uz Madonas novada atklāto zemledus makšķerēšanas čempionātu, tika izmakšķerēti 22,19 kg zivju – galvenokārt asari, raudas, pliči.
Madonas novada atklātais zemledus makšķerēšanas čempionāts notiek katru gadu. Iepriekšējos gados tas pulcēja copmaņus Ļaudonas pagastā, Sāvienas ezerā, bet šogad to bija nolemts rīkot tuvāk Madonai – uz Salu (Baznīcas) ezera ledus.
– Daba mūs tomēr pažēloja, atļāva noorganizēt novada atklāto čempionātu, kaut daudzi uztraucās par to, kāds būs ledus. Todien ledus bija ļoti labs, – vērtēja sacensību organizators Viktors Ūdris no Kalsnavas (sacensības rīko iepriekšējā gada uzvarētāju komanda).
Pavisam piedalījās 8 komandas – 25 dalībnieki no Jēkabpils, Ērgļiem, Kokneses, Preiļiem, Inciema, Mētrienas, Ļaudonas ("Savieši"), Kalsnavas.
Tā kā makšķerēšana no vaļasprieka jau pamazām pāraug azartiskā sportā, pēc žibulēšanas tika svērtas zivis, salīdzināti lomi, lai varētu noteikt veiksmīgākos makšķerniekus.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 14.03.2014.
Autore: IVETA ŠMUGĀ
MĀRA GAILUMA foto