21. februārī Ērgļus apmeklēja vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Einārs Cilinskis.
Ministrs piedalījās informatīvajā seminārā „Ekonomiski izdevīgu zema enerģijas patēriņa ēku izveide", kā arī apskatīja šobrīd Latvijā energoefektīvāko publisko ēku – Ērgļu Profesionālās vidusskolas rekonstruētās kopmītnes. Apmeklējuma laikā ministrs kopā ar Nacionālās apvienības Saeimas deputātu Jāni Dombravu tikās ar Ērgļu novada domes priekšsēdētāju Guntaru Velci.
– Ministrs „drēbi zina", jo ilgstoši strādājis VARAM kā valsts sekretārs. Tiekoties pārrunājām pašreiz aktuālos jautājumus, kas saistīti ar iespējamiem projektiem, naudas sadali un ES budžeta plānošanas periodu.
Kā var noprast, valsts investīcijas šajā laikā netiek plānotas un vajadzēs vien sadalīt to plāno kumosiņu, kas nāks no Eiropas fondiem. No jautājumiem, kas skar tieši Ērgļus, atgādināju Eināram Cilinskim par Rīgas ielu, kas ved cauri Ērgļiem. Tā ir „Latvijas Valsts ceļu" valdījumā, un diemžēl valsts nav līdz šim pildījusi uzņemtās saistības. Iela ir ļoti sliktā stāvoklī un apdraud braucēju drošību. Satiksmes ministrija līdz šim tikai „veiksmīgi" atrakstās. Acīmredzot nākamais solis no mūsu puses būs protesta akcijas. Minējām arī citu Ērgļu vajadzību, proti, „Brakos" nepieciešams uzbūvēt vēl vienu administrācijai un semināru rīkošanai domātu ēku, lai muzejs spētu veiksmīgi nodrošināt savu darbību. Cerams, ka ministrs palīdzēs pārliecināt savu kolēģi valdībā un partijā – kultūras ministri Daci Melbārdi, ka šo ēku nepieciešams uzbūvēt, – pastāstīja Guntars Velcis.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 11.03.2014.
Autors: EGILS KAZAKEVIČS
OĻĢERTA SKUJAS foto