Tieslietu ministre Baiba Broka 7. martā dosies uz Madonu, lai tiktos ar Madonas rajona tiesas, Vidzemes apgabaltiesas Madonas tiesu nama un zemesgrāmatu nodaļas tiesnešiem. Ministre ar tiesnešiem klātienē vēlas pārrunāt jautājumus par tiesu namu koncepciju, kura paredz Latvijas tiesu darba organizācijas uzlabojumu, ļaujot izlīdzināt tiesu noslodzi un vienādot lietu izskatīšanas termiņus.
Ministre kopā ar tiesnešiem apspriedīs arī citus aktuālākos jautājumus saistībā ar reformām tieslietu sistēmā un uzklausīs viņu priekšlikumus tiesas darba organizācijas uzlabošanai.
Baiba Broka pārliecināsies, kā tiesas praksē darbojas modernās tehnoloģijas – videokonferenču un skaņu ierakstu aprīkojums, ar kurām tiesas ir aprīkotas, pateicoties Latvijas un Šveices sadarbības projektam „Tiesu modernizācija Latvijā".
Tikšanās laikā ministre iepazīsies arī ar Madonas tiesas ēkas stāvokli, lai apspriestu iespējas uzlabot tiesnešu darba apstākļus.
Pēcpusdienā Baiba Broka apmeklēs Madonas pašvaldību, lai ar priekšsēdētāju un deputātiem pārrunātu tieslietu nozarei aktuālos jautājumus.
Īpašu uzmanību ministre pievērsīs viņas prioritārajai bērnu un ģimenes tiesību aizsardzībai, iepazīstoties ar Madonas dzimtsarakstu nodaļas un bāriņtiesas darbu, kā arī sociālās palīdzības sniegšanu novadā.
Sestdien, 8. martā, tieslietu ministre piedalīsies Madonas 1. vidusskolas salidojumā.
Autore: LĪGA ĀDAMSONE,
tieslietu ministres preses sekretāre
OĻĢERTA SKUJAS foto